Autósport: eltemették Antoine Hubert-t

Kedden végső nyugalomra helyezték Antoine Hubert francia autóversenyzőt.  A francia pilóta a belgiumi Forma-2-es versenyen szenvedett halálos balesetet.

A gyászszertartásra a Párizs mellett fekvő Chartes katedrálisban került sor. A temetésen részt vett Alain Prost, négyszeres világbajnok, Charles Leclerc, Pierre Gasly, Esteban Ocon, George Russel, az FIA elnöke Jean Todt, valamint a Liberty Media vezetősége, valamint Mattia Binotto, Cyril Abiteboul és Frédéric Vasseur csapatfőnökök is. A Forma-2-es pilóták szintén jelen voltak a szertartáson, köztük Gugliano Alesi is, aki az Hubert halálát hozó balesetbe is belekeveredett. A baleset másik érintettjének  Juan Manuel Correának az állapota továbbra is kritikus, de stabil.

Antoine Hubert, aki szeptember 22-én ünnepelte volna 23. születésnapját az egyik legnagyobb francia tehetségnek számított. 2013-ban a francia F4-es bajnokságot nyerte meg, míg tavaly az utolsó GP3-as bajnokságban diadalmaskodott. Idén debütált a Forma2-ben, ahol Monacóban és Franciaországban is futamot nyert.

Címkék: Autósport
Autósport

A jövő hétig mesterséges kómában marad Alex Zanardi

2020.06.23. 17:40
A jövő hétig biztosan mesterséges kómában tartják Alex Zanardi korábbi autóversenyzőt, paralimpiai bajnokot, aki pénteken verseny közben teherautóval ütközve szenvedett súlyos …

Nascar: eszelős befutó után győzött Ryan Blaney (videó)

2020.06.23. 12:00
Az év legizgalmasabb futamát hozta a Geico 500 elnevezésű versenyt Talladegában, amelyet Ryan Blaney minimális különbséggel nyert meg.

Forma-1: a Jégember kis híján csődbe vitte a Lotust

2020.06.22. 09:10
Paradox helyzet az, ha egy autóversenyző sokkal jobban teljesít az elvártnál, csapata mégsem tud felhőtlenül örülni neki.

Formula-E: Berlinben zárul a szezon, megvan a következő idény menetrendje

2020.06.21. 13:50
Az FIA bejelentette a Formula-E következő idényének versenynaptárát, egyúttal döntés született arról is, hogy a bajnokság idén Berlinben zárult.

Parasport: Alex Zanardi súlyos balesetet szenvedett

2020.06.20. 11:45
Súlyos de stabil az állapota Alex Zanardinak, miután a kétszeres paralimpiai bajnok, korábbi autóversenyző tegnap teherautóval ütközve súlyos fejsérülést szenvedett egy versenyen.

Forma-1: a Föld a száguldó cirkusz nélkül is forogna tovább

2020.06.17. 13:55
Az Alfa Romeo csapatfőnöke szerint egyeseknek meg kellene érteniük, hogy a sportág érdekei előrébb állnak a személyes ambícióknál.

Forma-1: elhagyja a Mercedest a motorguru

2020.06.15. 19:30
Júliusban távozik a zsinórban hat konstruktőri világbajnoki címet nyerő Mercedes csapat motorfejlesztési részlegéről Andy Cowell.

Nascar: Denny Hamlin legyőzhetetlen volt Floridában

2020.06.15. 09:15
Danny Hamlin győzelmével zárult a Dixie Vodka 400 elnevezésű Nascar verseny és így a Joe Gibbs Racing pilótája idén már harmadik sikerét aratta.

Forma-1: Russell negyedszer is nyert, ő a virtuális bajnok (videó)

2020.06.14. 20:35
George Russell győzelmével zárult a virtuális Kandai Nagydíj és a sorozatban negyedik győzelmét arató Williams-pilóta így megnyerte a nem hivatalos bajnokságot is.

Forma-1: elmarad a hagyományos pezsgős ünneplés a futamok végén

2020.06.13. 12:45
Változásokkal indul el a 2020-as Forma-1-es szezon, hiszen többek között nem rendezik meg a pilóták felvonulását és a versenyek végén sem lesz a szokásos …