Autósport: eltemették Antoine Hubert-t

Kedden végső nyugalomra helyezték Antoine Hubert francia autóversenyzőt.  A francia pilóta a belgiumi Forma-2-es versenyen szenvedett halálos balesetet.

A gyászszertartásra a Párizs mellett fekvő Chartes katedrálisban került sor. A temetésen részt vett Alain Prost, négyszeres világbajnok, Charles Leclerc, Pierre Gasly, Esteban Ocon, George Russel, az FIA elnöke Jean Todt, valamint a Liberty Media vezetősége, valamint Mattia Binotto, Cyril Abiteboul és Frédéric Vasseur csapatfőnökök is. A Forma-2-es pilóták szintén jelen voltak a szertartáson, köztük Gugliano Alesi is, aki az Hubert halálát hozó balesetbe is belekeveredett. A baleset másik érintettjének  Juan Manuel Correának az állapota továbbra is kritikus, de stabil.

Antoine Hubert, aki szeptember 22-én ünnepelte volna 23. születésnapját az egyik legnagyobb francia tehetségnek számított. 2013-ban a francia F4-es bajnokságot nyerte meg, míg tavaly az utolsó GP3-as bajnokságban diadalmaskodott. Idén debütált a Forma2-ben, ahol Monacóban és Franciaországban is futamot nyert.

Címkék: Autósport
Autósport

Forma-1: Azerbajdzsánba, Japánba és Szingapúrba se látogat el a mezőny 2020-ban

2020.06.12. 10:20
A sorozat hivatalos oldalán közölte, hogy Japánban, Azerbajdzsánban és Szingapúrban sem rendeznek nagydíjat 2020-ban.

Dakar: Szaúd-Arábiában lesz a következő verseny is

2020.06.11. 19:55
A szervezők közzétették a 43. Dakar-rali útvonalát, amely akárcsak idén csak Szaúd-Arábiát érinti, ám az ideitől eltérő szakaszokon fogják megrendezni a viadalt.

Autósport: egy tragédia, amely örökre megváltoztatta a sportágat

2020.06.11. 15:50
65 évvel ezelőtt Le Mans-ban történt meg az autósport legnagyobb tragédiája, amikor egy versenybaleset következtében összesen nyolcvankét ember halt meg.

Nascar: Martin Truex Jr. is feliratkozott a győztesek közé (videó)

2020.06.11. 13:30
A három évvel ezelőtti bajnok Martin Truex Jr. győzelmével zárult a Blue-Emu Maximum Pain Relief 500 elnevezésű Nascar-verseny Martinsville-ben.

Forma-1: őssejt-beültetéssel próbálkoznak Schumachernél

2020.06.10. 16:45
A grandpx.news szakportál értesülései szerint Michael Schumacheren hamarosan őssejt-beültetést hajtanak végre, így próbálva meg javítani az állapotán.

WRC: Walesben sem lesz verseny az idei szezonban

2020.06.09. 17:00
A koronavírusjárvány miatt elmarad a Wales-rali, amely az idei világbajnokság utolsó futama lett volna, így újabb tradicionális versenyt töröltek a rali-vb-ről.

Formula E: távozott csapatától Pascal Wehrlein

2020.06.08. 22:05
A német pilóta hivatalos közösségi oldalán jelentette be, hogy azonnali hatállyal távozik a Formula E-ben szereplő Mahindától.

Nascar: Kevin Harvick nyert és továbbra is vezeti a bajnokságot (videó)

2020.06.08. 12:50
A pontversenyben vezető Kevin Harvick győzelmével zárult a Folds of Honor QuikTrip 500 elnevezésű Nascar-verseny Atlantában.

Forma-1: megint George Russell győzött egy virtuális nagydíjon

2020.06.07. 21:40
Sorozatban a harmadik virtuális versenyt nyerte meg George Russell, miután az azerbajdzsáni pályán sem talált legyőzőre.

IndyCar: Scott Dixon győzelmével indult a szezon

2020.06.07. 08:30
Az ötszörös bajnok Scott Dixon sikerével zárult az idei IndyCar szezon első versenye a Texas Motor Speedwayen.