U21: Gera Zoltán levonta a tanulságokat a norvégok elleni vereségből

A magyar U21-es labdarúgó-válogatott 3-0-s vereséget szenvedett Norvégia korosztályos csapatától a felcsúti Pancho Arénában felkészülési mérkőzésen.

Fotó: mlsz.hu

Ez volt Gera Zoltán első hazai mérkőzése szövetségi edzőként, a szakvezető pedig egyértelműen a tesztelés számlájára írta fel a találkozót. Nagyon sok játékost kipróbált, az eredményben pedig sajnos visszaütött, hogy még nagyon alakulóban van a gárda játéka.

"Ez a mérkőzés megmutatta, hogy még fejlődnünk kell ahhoz, hogy felnőjünk a nemzetközi szinthez, elsősorban sebességben volt jelentős a lemaradásunk a norvégokkal szemben"

- értékelt Gera Zoltán.

"Az első félidőben viszontláttam védekezésben, amit kértünk a játékosoktól, de a szünet után elveszítettük a szervezettségünket. A mérkőzés után elmondtam az öltözőben is: azt nem tudom elfogadni a futballistáktól, hogy hátrányban játszva szétessen a csapat játéka, a kompaktságunkat minden körülmények között meg kell őriznünk. Ma felvállaltunk egy nyíltabb játékot, a mérkőzés egyik tanulsága, hogy túl nagy lépést szerettünk volna tenni előre, ám egyelőre az alapokat kell letenni, és a védekezésünket úgy összerakni, hogy arra építkezni tudjunk a későbbiekben."

U21-es válogatott felkészülési mérkőzés

Magyarország-Norvégia 0-3 (0-1)

Magyarország: Varga Ádám - Kovács Krisztián, Nagy Zsombor, Szalai Attila, Tóth Bence (Deutsch László, 46.) - Hinora Kristóf (Banó-Szabó Bence, 71.), Kiss Bence (Csonka András, 46.) - Kiss Tamás (Schön Szabolcs, 64.), Schäfer András (Szabó Bence, 46.), Szánthó Regő (Kovácsréti Márkj, 74.) - Bíró Bence