Férfi kosárlabda-vb: Csehország mérkőzhet az ötödik helyért

Csehország 94-84-re legyőzte Lengyelországot és így az ötödik helyért mérkőzhet a Kínában rendezett kosárlabda-világbajnokságon.

Fotó: eurobasket.com

Sem a lengyel, sem pedig a cseh csapattól nem várta senki azt, hogy azért fognak pályára lépni a mai napon, hogy a győztes megelőzze az Egyesült Államokat és az ötödik helyért játszhasson. Ha már így alakult, mindkét csapat igyekezett kihasználni a lehetőségét, a szerb-amerikai rangadóval ellentétben azonban a tudásuk legjavát is próbálták nyújtani a játékosok.

Lengyelország a mérkőzés elején 15-6-ra elhúzott, ám a csehek a játékrész végén egyenlítettek. 23-23-at követően megint a lengyelek ragadták magukhoz a vezetést, ám erre a csehek egy 17-1-es sorozattal reagáltak és átvették a meccs irányítását. 43-35-ös cseh vezetéssel kezdődött a második félidő, ám a lengyelek visszajöttek a meccsbe és egyszer még a vezetést is átvéve minimális hátrányból kezdhették az utolsó negyedet. Az utolsó 10 perc közepénél a csehek végleg megtörtént az ellenfél lendületét és végül 94-84-es győzelemmel abszolválták a mérkőzést.

Tomas Satoransky remekelt a cseh válogatottban, a jelenleg a Chicago Bullst erősítő játékos 22 pontja mellett 12 gólpasszt is kiosztott. A cseheknél  Vojtech Hruban 24 pontig jutott, míg  Jaromir Bohacik 21 pontot szerzett. A lengyelek legjobb pontszerzője  Adam Waczynski volt 22 ponttal.

Csehország először szerepel világbajnokságon Csehszlovákia felbomlása (1993) óta világbajnokságon és rögtön az 5. helyért mérkőzhet majd Szerbia ellen. A lengyel csapat, amely az amerikaiakkal mérkőzik másodszor szerepelt vb-n és végül nem tudja megismételni az 1967-es ötödik helyezést.

Férfi kosárlabda-vb, 5-8. helyért

Lengyelország–Csehország 84–94 (23–23, 12–20, 28–21, 21–30)