Kosárlabda-vb: Spanyolország-Argentína döntőt rendeznek

A spanyolok egy drámai mérkőzésen, kétszeri hosszabbítás után győzték le Ausztráliát, az argentinok megállították az amerikaiakat kiejtő franciákat.

Fotó: FIBA

Végletekig kiélezett, drámai csatával kezdődtek a kínai kosárlabda-világbajnokság elődöntői, Spanyolország és Ausztrália ugyanis nem bírt egymással a rendes játékidőben. A mérkőzés elején az ausztrálok akarata érvényesült inkább, kemény védekezéssel igyekeztek elvenni a spanyolok dobóhelyzeteit.

A nagyszünet után a spanyoloknak fokozatosan sikerült megbontaniuk az ausztrál védekezést, de továbbra is Patty Millsék kezében volt a győzelem, olyannyira, hogy már úgy is tűnt, bemasíroznak a döntőbe. Öt másodperccel a rendes játékidő vége előtt, döntetlen állásnál Mills két büntetődobáshoz állt oda, de mindkettőt elrontotta, így következhetett a ráadás.

Spanyol oldalról mindenképpen ki kell emelni Marc Gasol játékát, a magasember 33 ponttal, 6 lepattanóval, 4 gólpasszal és 2 blokkal zárta a mérkőzést, és nagy szerepet játszott abban, hogy a hispánok a hosszabbításban felőrölték az ausztrálokat, de a védekezésben azért akadtak problémái.

A második hosszabbításra elfogytak az ausztrálok és a spanyolok egy 15-8-as játékrésszel kivívták a döntős szereplést, Ausztrália pedig a bronzéremért küzdhet Franciaországgal.

Azzal a Franciaországgal, amely nem kis bravúrt bemutatva kiejtette a negyeddöntőben a 2006 óta tétmérkőzésen vereséget sem szenvedő Team USA-t, Argentína viszont már nagy falatnak bizonyult számukra. A negyeddöntőben Szerbia ellen szenzációs játékot bemutató dél-amerikaiak ott folytatták ahol két napja abbahagyták és szisztematikusan építették előnyüket.

A veterán Luis Scola ezúttal is klasszisteljesítményt nyújtott, 28 pontot rámolt be a francia gyűrűbe, leszedett 13 lepattantót, Facundo Campazzo pedig ismét remekül mozgatta az argentin támadásokat.

Francia részről Rudy Gobert ezúttal nem tudott akkora hatást gyakorolni csapata játékára, mint tette azt az amerikaiak ellen, a klasszis center mindössze három pontot tett a közösbe, s bár 11 lepattanót is összeszedett, a franciák elveszítették a festékben a párharcot.

Argentína minden negyedet meg tudott nyerni és megérdemelten jutott be a vasárnapi döntőbe.

Férfi kosárlabda-világbajnokság, elődöntők

Spanyolország-Ausztrália 95-88 - kétszeri hosszabbítás után (22-21, 10-16, 19-18, 20-16, 9-9, 15-8)
Argentína-Franciaország 80-66 (21-18, 18-14, 21-16, 20-18)