Férfi kosárlabda-vb: Franciaország a bronzérmes

Hiába vezetett Ausztrália 15 ponttal is, végül Franciaország szerezte meg a bronzérmet a Kínában rendezett kosárlabda-világbajnokságon.

Fotó: Getty Images

Franciaország története második bronzérméért lépett pályára Pekingben, míg Ausztráliának először adatott meg a lehetőség, hogy érmet szerezzen a kosárlabda-világbajnokságon.

Bár az ausztrálok fáradtak voltak a spanyolok elleni kétszeri hosszabbítással végződő elődöntőt követően, de így is domináltak az első félidőben. Egy 5-0-s rohammal megtörték az európaiak lendületét és folyamatosan vezettek. Az első negyedet követően 18-11 volt az állás, nagyszünetben pedig már 15 pontra nőtt a különbség (40-25).

A harmadik negyedre aztán fordulat állt be a mérkőzésbe és a franciák átvették a meccs irányítását. A gallok ugyan még négypontos hátrányból kezdték az utolsó 10 percet, ám az ausztrálok játéka ekkorra már teljesen szétesett.

Először a negyedik negyed elején vezettek a franciák, és bár az ausztrálok egy ideig tartották a lépést, óriási hibákkal fosztották meg magukat a bronzérem lehetőségétől. A meccs végére már az európai csapat dominált, amely végül 67-59-es győzelemmel nyerte meg a mérkőzést.

Rudy Gobertnek ezúttal nem ment a játék (2 pont, 4 lepattanó), ám helyette a cserepadról érkező Nando De Colo (19 pont) képes volt átvenni a vezérszerepet. Evan Fournier a többiek gyengébb teljesítménye miatt kénytelen volt többet dobni (5/17 mezőnyből), de 16 pontja így is kellett a sikerhez.

Az ausztráloknál Patty Mills (15 pont) szinte teljesen eltűnt a mérkőzés második felére, Joe Ingles 17 pontja pedig önmagában kevésnek bizonyult.

A francia válogatott 2014 után szerzett ismét bronzérmet a világbajnokságon. A világbajnoki döntőt, amelyet Spanyolország és Argentína vív, magyar idő szerint 14 órától rendezik.