Kajak-kenu: két magyar győzelem az előolimpia utolsó napján

Tótka Sándor és a női kenupáros is győzött a Tokóban rendezett előolimpia utolsó versenynapján és így Magyarország három aranyéremmel zárta a megmérettetést.

Fotó: kajakkenusport.hu

Tótka Sándor remek formában érkezett a  japán fővárosba, mivel a magyar kajakos a világbajnokságon kvótát szerzett a négyes tagjaként, valamint több versenyen is érmet szerzett az előolimpiát megelőzően. K-1 200 méteren előbb megnyerte a középfutamát, majd hiába rajtolt rosszul a döntőben, végül nagy csatában diadalmasodott. Birkás Balázs szintén ott volt a döntőben, ő a harmadik helyen ért célba.

Szintén aranyérmet szerzett a női kenupáros, Balla Virág és  Devecseriné Takács Kincső nem hagyott kétséget afelől, hogy ők a legnagyobb esélyesek és két orosz egységet megelőzve diadalmaskodtak.

Női kajak egyesben Medveczky Erika negyedik lett, míg Kiss Balázs C-1 1000 méteren szerzett egy ötödik helyet. Magyarország 3 aranyéremmel és 2 bronzéremmel zárta a tokiói előolimpiát.