Bundesliga: a hajrában mentett pontot a Frankfurt a Dortmund ellen

Hibákkal tarkított mérkőzésen 2-2-es döntetlen született a Borussia Dortmund frankfurti vendégjátékán.

Fotó: Borussia Dortmund/Facebook

Bosszankodhattak a Borussia Dortmund szurkolói hét közben, hiszen a BVB úgy játszott 0-0-s döntetlent a Barcelonával a Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában, hogy több ziccert is kihagyott. Az Eintracht Frankfurt is érdekelt volt az európai kupaporondon, ők az Arsenaltól szenvedtek 3-0-s vereséget hazai pályán, így volt min javítaniuk.

A mérkőzést a vendégek kezdték jobban és az első tíz perc elteltével vezetést is szereztek, Axel Witsel kapott remek átadást a tizenhatoson belül és szerezte meg első szezonbeli gólját. Hiába alakított ki mezőnyfölényt az első félidőben a Dortmund, André Silva révén még a szünet előtt egyenlített a Frankfurt, a portugál támadó első gólját szerezte meg a német élvonalban.

A fordulás után feljavult az Eintracht játéka, ennek ellenére ismét a fekete-sárgák szereztek vezetést, egy szabadrúgás után lecsorgó labdát Jadon Sancho pofozott be a hazai kapuba. A hajrában kapujához szegezte a Borussiát az Eintracht és végül sikerült is megmenteniük egy pontot, Thomas Delaney saját kapuját vette be.

A Frankfurt először játszott döntetlent az idei szezonban, a Dortmund viszont elveszítette második helyét a tabellán, az RB Leipzig és a Bayern München mögött csupán a harmadik Lucien Favre együttese.

A másik vasárnapi találkozón a Borussia Mönchengladbach köszörülte ki valamelyest az Európa-ligában renoméján ejtett csorbát és győzte le Marcus Thuram duplájával a Fortuna Düsseldorfot 2-1-re.

Bundesliga, 5. forduló

Borussia Mönchengladbach-Fortuna Düsseldorf 2-1 (Thuram 74., 87. ill. Kasim 6.)
Eintracht Frankfurt-Borussia Dortmund 2-2 (André Silva 43., Delaney 88. - öngól ill. Witsel 11., Sancho 66.)

A forduló további eredményei

Werder Bremen–RB Leipzig 0–3 (Orbán 13., Sabitzer 35., Saracchi 83.)
Bayern München–1. FC Köln 4–0 (Lewandowski 3., 48., Coutinho 62. – 11-esből, Perisic 73.)
Freiburg–Augsburg 1–1 (Holer 23., illetve Niederlechner 39.)
Hertha BSC–Paderborn 2–1 (Dilrosun 10., M. Wolf 52., illetve Zolinski 54.)
Bayer Leverkusen–Union Berlin 2–0 (Volland 20., Alario 25.)
Schalke–Mainz 2–1 (Serdar 36., Harit 89., illetve Onisiwo 75.)