Kosárlabda: BL-főtáblán a Falco

A Falco KC Szombathely 73-55-re győzött a lett BK Ventspils otthonában a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójának vasárnapi visszavágóján, így kettős győzelemmel a főtáblára jutott.

Fotó: bball1.hu/

BL-selejtező, 2. forduló, visszavágó:

BK Ventspils (lett) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 55-73 (18-13, 12-18, 15-17, 10-25)

A magyar csapat legjobb dobói: Reddic 16, Benke, Filipovity 15-15

Továbbjutott: a Falco KC, kettős győzelemmel, 148-124-es összesítéssel.

A magyar bajnok a selejtező első fordulójában a román CSM CSU Oradeát búcsúztatta hosszabbítás után.

A vendégek jól kezdték a visszavágót, nem engedték ellépni a tíz bajnoki címével lett rekorder Ventspils együttesét. A Falco támadójátéka akadozott, a védekezése viszont rendkívül hatékony volt, így a második negyedben is tartotta a döntetlen körüli állást.

A harmadik felvonás elején a Ventspils nyolc ponttal ellépett, ám Gasper Okorn vezetőedző időkérése után a szombathelyiek felzárkóztak, egyenlítettek, sőt csakhamar már ők vezettek. A meccs végén már a Falco irányította a játékot, és 24 pontos előnnyel jutott a BL 32 csapatos főtáblájára.

A vasi együttes a második magyar csapat, amelyik a Bajnokok Ligája csoportkörébe jutott, ez először a Szolnoknak sikerült a 2016/17-es szezonban. A Falco ellenfele a főtáblán a spanyol Casademont Zaragoza, a török Besiktas Sompo Sigorta, az olasz Happy Casa Brindisi, a francia JDA Dijon, a litván Neptunas, a görög PAOK és a német Telekom Bonn lesz.