Kézilabda BL: nagy pofon a Ferencvárosnak

sportfaktor.hu

A Ferencváros kilenc góllal veszített a norvég Vipers Kristiansand vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában, szombaton.

Magabiztosan kezdett a Ferencváros, amely 18 percen át hol egy, hol két góllal vezetett. Ekkor azonban megtorpant, 10-9-es hazai vezetésnél pedig zavar támadt a vendégek játékában, a támadások pontatlanná váltak, s a norvég együttes - egyre nagyobbá téve a különbséget - a szünetig 16-11-re elhúzott. Ehhez hozzájárult, hogy az FTC két büntetőt is elhibázott, egyedül a 21. születésnapját éppen szombaton ünneplő Háfra Noémi állta a sarat, aki hétszer is eredményes volt az első harminc percben.

A második játékrészben hamar 18-12 lett "oda", s bár ötgólnyira még feljött az FTC, közelebb már nem tudott kerülni. Mi több, a norvégok a félidő derekán már kilenc góllal is vezettek (28-19), a vége pedig 31-22-es hazai siker lett.

A Ferencváros legjobbja, Háfra tíz góllal zárt.

A címvédő Győri Audi ETO KC vasárnap a svéd IK Sävehof csapatát fogadja, a Ferencváros pedig jövő vasárnap a francia Metz HB együttesét fogadja Érden.

VIPERS KRISTIANSAND (norvég)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 31-22 (16-11)
Kristiansand, játékvezetők: Leandersson, Lindroos (finnek).
VIPERS: Pedersen, Udjus (kapusok), Andenaes, Arntzen 7, Aune 5, Dahl, Intelhus, Jonassen 2, Löke 9, Naes Andersen 1, Refsnes, Sulland 5, Tomac 1, Waade 1. Edző: Ole Gustav Gjekstad.
FTC: Bíró, Szemerey (kapusok), Bánfai 1, Christensen, Csiszár-Szekeres, Debreczeni-Klivinyi, Háfra 9, Klujber 3, Kovacsics 3, Lukács 2, Márton, Mészáros 1, Pásztor, Schatzl 3, Snelder, Tóth N. Edző: Elek Gábor.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/2.