NHL: elképesztői winnipegi feltámadás - videó

A Winnipeg Jets négygólos hátrányból állt fel a New Jersey Devils otthonában, majd szétlövésben diadalmaskodott az NHL alapszakasz harmadik játéknapján.

Fotó: AP

Hétgólos mérkőzéssel szórakoztatta a prágai közönséget a Philadelphia és a Chicago, a 2019-es Global Series keretein belül ugyanis a két csapat Csehországban csapott össze péntek este. A találkozó hőse a két gólig jutó Travis Konecny volt, a Flyers szép találatokkal fektette két vállra a Blackhawkst.

A szakadék széléről visszatáncolva sikerült nyernie a Winnipeg Jetsnek a New Jersey Devils otthonában. A hazaiak többek között Blake Coleman duplájának köszönhetően a második harmad végére már négygólos előnyt építettek ki, de Dimitrij Kulikov még az utolsó felvonás előtt szépíteni tudott. A harmadik harmadban Jack Roslovic, Mathieu Perreault és Neal Pionk góljaival kiegyenlített a kanadai gárda, sőt, néhány másodperccel a rendes játékidő vége előtt Blake Wheeler kétszer is eltalálta a kapuvasat. A hosszabbításban nem született gól, a szétlövésben viszont Kyle Connor és Wheeler is bevette a Devils kapuját, míg a New Jersey oldaláról csak Nyikita Gusev tudott eredményes lenni.

Győzelemmel mutatkozott be az NHL-ben Ilja Szamszonov, a Washington kapusa 25 védéssel fektette le az alapjait a washingtoni sikernek. A mindent eldöntő találatot T.J. Oshie szerezte a második harmadban.

Második mérkőzését is megnyerte a Toronto Maple Leafs, az Ottawa után a Columbus volt az áldozat. Mitchell Marner duplázni tudott, de Cody Ceci és Auston Matthews is gólt szereztek.

Két napon belül másodszor találkozott a divíziórivális San José Sharks és a Vegas Golden Knights - ezúttal Kaliforniában. A végeredmény azonban nem sokat változott, a Vegas ezúttal is simán nyerni tudott a Sharks ellen. Marc-André Fleury nyolcszázadik mérkőzésén lépett jégre a ligában, 34 védésével pedig vastagon kivette a részét csapata győzelméből. Ki kell emelni még Tomas Noseket is, aki két gólja mellett egy gólpasszt is kiosztott.