NFL: elvitte Kansas Cityből a Chiefs veretlenségét az Indianapolis

Több komoly meglepetés is született az NFL alapszakasz ötödik játékhetének vasárnapi játéknapján, a legnagyobbat a Colts szállította.

Fotó: USA Today

A forduló előtt még száz százalékos Kansas City úgy fogadhatta a 2-2-es mérleggel álló Indianapolis Colts csapatát, hogy az előző két egymás elleni mérkőzésükön egyaránt sima győzelmet aratott, s minden bizonnyal ezúttal is erre készültek Andy Reidék. Az eddig lehengerlő kansasi támadójátékot viszont kitűnően limitálta az Indianapolis, s bár Patrick Mahomes 321 passzolt yarddal zárta a mérkőzést, a Chiefs irányítójától ez nem is számít olyan űrszámnak, a kansasi futójáték azonban teljesen visszaesett. A találkozó első touchdwonját a Colts szerezte meg, Jacoby Brissett nyargalt be a hazai célterületre, erre azonban nem sokkal később jött a válasz, Patrick Mahomes a tőle megszokott nagy menekülést követően Byron Pringle-nek osztott ki egy 27 yardos TD-passzt. A második negyedben adakozó kedv települt az Arrowhead Stadionra, előbb Brissett dobott interceptiont, majd a másik oldalon LeSean McCoy kezéből ütötték ki a disznóbőrt. Nem kis meglepetésre ezt követően már csak mezőnygólok születtek a találkozón, amit az Indianapolis 19-13-ra nyert meg, elvéve ezzel a Kansas City veretlenségét és 3-2-re javítva saját mérlegét.

Lehengerlő támadófocit láthatott a houstoni közönség, a kedvencek alaposan kiszolgálták a hazai publikumot. DeShaun Watson öt touchdown passzt osztott ki, ebből hármat a szenzációs napot kifogó Will Fullernek, aki összesen 217 elkapott yarddal fejezte be a találkozót. A másik két hatpontos gazdája Darren Fells lett, a Texans tight endje ráadásul tökéletes meccset zárt, ugyanis két elkapása volt az egész mérkőzésen. Watson a liga történetének hetedik QB-ja lett, aki pályafutása első 28 mérkőzésén elérte a 7000 passzolt yardos álomhatárt. A Falcons zsinórban hatodik mérkőzésén kapott legalább 20 pontot, s hiába teljesített ezúttal is elfogadhatóan Matt Ryan (3 TD, 1 INT, 330 yard), s lett az NFL történetének ötödik olyan játékosa, aki a szezon első öt mérkőzésén egyaránt 300 yard fölé jut, az Atlanta egyre nagyobb bajba kerül.

Pályafutása egyik legjobb mérkőzését játszotta le a New Orleans színeiben a sérült Drew Breest helyettesítő Teddy Bridgewater. Az egykori minnesotai irányító 314 yarddal kínálta meg társait, kiosztott négy TD-passzt, s bár becsúszott egy eladott labda is, nagy szerepet játszott abban, hogy harmadik mérkőzését is megnyerte Brees nélkül a Saints. Bridgewater 2015 óta nem adott négy TD-passzt az NFL-ben és 200 passzolt yard fölé is akkor jutott utoljára, ebben a legnagyobb segítségére Michael Thomas volt, aki 182 elkapott yardot és két TD-t rakott a közösbe.

Fordulatos mérkőzést varázsolt a Tottenham Spurs arénájába az Oakland és a Chicago az idei első londoni mérkőzésen. A Raiders ellentmondást nem tűrő eső félidővel rukkolt elő, Josh Jacobs futásaival pedig nem tudott mit kezdeni a Bears egyébként kiváló védelme. A múlt héten Mitch Trubisky sérülése miatt beugró Chase Daniel ezúttal sokkal bizonytalanabb játékot mutatott, kétszer is eladta a labdát a mérkőzésen, a Raiders pedig már a szünetben 17-0-ra vezetett. A nagyszünet után hatalmasat változott a játék képe, ami egy nagyon csúnyán eladott Derek Carr labdával kezdődött, az oaklandi irányító egy játéknál nagyon rosszul dobta vissza futójának a labdát, amit a chicagói védelem megkaparintott. Ezután zsinórban 21 pontot rakott fel a táblára a Bears, David Montgomery futott, valamint Allen Robinson két elkapott TD-jével egy negyed alatt megfordította a mérkőzést. Végül mégis sikerült győzelemmel távoznia Londonból az Oaklandnek, a hajrában Jacobs második futott touchdownjával 24-21-re nyerték meg a találkozót 3-2-re módosítva mindkét csapat mérlegét.

A forduló egyik legjobban várt mérkőzését Dallasban játszották, ahol az egyaránt 3-1-es mérleggel rendelkező Cowboys és Packers feszült egymásnak. A Green Baytől az elmúlt hetekben megszokhattuk, hogy nagyon erősen kezdik a mérkőzéseket, s nem volt ez másképp most sem. Némi meglepetésre azonban nem Aaron Rodgersről szólt a Packers támadójátéka, sokkal inkább az egész este tarthatatlan Aaron Jonesról, a Green Bay futója négy futott TD-vel küldte padlóra a Cowboyst. A hazaiak első pontjaikat egy mezőnygólból szerezték meg, ám ekkor már 24-0-s hátrányban voltak, s bár ezt követően felébredt a dallasi védelem, a támadók pedig elkezdték gyártani a pontokat, későinek bizonyult a feltámadás. Ha csak annyit mondanánk, hogy Dak Prescott irányító 463 yardot passzolt, arra is gondolhatnánk, hogy kiváló mérkőzése volt, de a Cowboys QB-ja az egész mérkőzésen bizonytalanul dobált, háromszor is eladta a labdát, de volt olyan interceptionje is, amit végül szabálytalanság miatt érvénytelenítettek. Bár a dallasi támadósor 563 támadó yarddal fejezte be a mérkőzést, a Green Bay védelme a legjobb pillanatokban helyezett hatalmas nyomást Prescottékra, így ha a végére szűkítette is a különbséget a Cowboys, a Packers megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Ami a forduló további mérkőzéseit illeti

Véget ért a Minshew-mánia Jacksonville-ben, legalábbis az újonc irányító vezetésével először kapott ki a Jaguars. A Jacksonville három fumble-t is elveszített, a Carolina pedig megbüntette a floridaiak hibáit. Ki kell emelni a szenzációsan futballozó Christian McCaffreyt, aki 176 yardot futott két TD-vel megfűszerezve, de volt egy elkapott touchdownja is.

Megszerezte első győzelmét az NFL-ben az idei draft 1/1-es irányítója, Kyler Murray. Az Arizona Cardinals hét perccel a találkozó vége előtt már 23-9-re is vezetett a Bengals otthonában, de innen még visszajött a Cincinnati, az utolsó két percben viszont győztes drive-ot vezetett az arizonai QB, a Cardinals pedig Zane Gonzalez mezőnygóljával megnyerte a mérkőzést.

Nem sok esélyt adott a New York Giantsnek a Minnesota Vikings, a játék minden elemében felülmúlták a hazaiakat. Kirk Cousins idei legjobb mérkőzését játszotta, a Vikings irányítója 306 yardot passzolt, két TD-passzt osztott ki és mindössze öt passza volt rossz.

A papírformának megfelelően kiütötte a New York Jets-t a Philadelphia Eagles, ehhez meg sem kellett erőltetnie magát. Érdekesség, hogy a Jets fennállása során még sosem győzte le az Eagles-t, a Philadelphia tizenegyből tizenegyszer kerekedett felül a New York-i gárdán.

Drámai találkozót húzott be a Ravens Pittsburgh-ben, a Baltimore hosszabbításban, egy Justin Tucker mezőnygóllal győzte le csoportriválisát. Ettől sokkal rosszabb hír a pittsburgh-i szurkolók számára, hogy nagyon csúnya sérülést szenvedett Mason Rudolph irányító, így Ben Roethliesberger után második számú QB-ját is elveszítette a csapat.

Tovább tart a Buffalo remek idénykezdete, a Bills már negyedik győzelmét könyvelhette el. Ebben nagy segítségükre volt a Tennessee Titans rúgója, Cairo Santos ugyanis négy mezőnygólt is elbaltázott, 12 ponttól és egy potenciális sikertől megfosztva ezzel csapatát.

A New England Patriots a tavalyi konferenciadöntő óta először került hátrányba, de ezt követően lenullázták az immáron öt vereséggel álló Washington Redskinst. Tom Brady átlépte pályafutása során a 71 838 passzolt yardot, amivel az örökranglista harmadik helyére lépett.

Már nem nyeretlen a Denver Broncos, amely csoportrangadón szerezte meg első sikerét. A Los Angeles Chargers az előző 53 NFL-találkozóján mindig szerzett pontot az első félidőben, ezúttal viszont pont nélkül maradtak. A Broncos hőse ezúttal is Philipp Lindsay volt, aki 114 futott, 33 elkapott yarddal és egy futott TD-vel járult hozzá csapata győzelméhez.