NHL: négy gól mindenhol elég volt a győzelemhez (videó)

A Carolina Hurricanes története során először tudta három győzelemmel kezdeni a szezont. A harmadik siker megszerzéséhez pedig a tavalyi alapszakasz legjobbját, a Tampa Bayt kellett legyőzniük, akik az első hamradot követően 3-1-re vezettek. Ezután viszont Petr Mrazek befalazta a kapuját és nem engedte maga mögé többször a korongot, Erik Haula és Dougie Hamilton találataival így egyenlíteni tudott a Hurricanes. A ráadásban pedig érkezett Jaccob Slavin, aki szezonbeli második góljával a Carolina javára döntötte el a találkozót.

Anthony Mantha mondhatnánk egymaga elintézte a Dallast, hiszen a Detroit négy góljából négyet vállalt. Húsz perc után 2-0-ra a Dallas vezetett, negyven percnyi játék után már 2-2 állt az eredményjelzőn. Az utolsó húsz percben aztán két újabb Mantha gól érkezett - a negyedik 54 másodperccel a végső dudaszó előtt -, ezek közé csak Roope Hintz tudott befurakodni, így pedig a Red Wings kettőből kettőt nyert eddig az idényben.

Gól nélküli első harmad, majd a másodikban az Islanders öt perc után már két gólos előnyben volt, mint később kiderült, már itt győztesnek mondhatták magukat. Anders Lee még ugyanebben a harmadban háromra növelte az előnyt, a Jets egyetlen gólját pedig Patrik Laine szintén ebben a játékrészben jegyezte. Josh Bailey és Anthony Beauvillier egyaránt gólt és gólpasszt jegyzett, Thomas Greiss 35 védéssel zárt a New Yorkban.