Cselgáncs GS: Cirjenics Miklós bronzérmes Brazíliavárosban

Cirjenics Miklós bronzérmet nyert a 100 kilogrammosok között a cselgáncsozók Brazíliavárosban zajló Grand Slam-viadalának keddi zárónapján.

A nemzetközi szövetség honlapja szerint a magyar dzsúdós előbb ipponnal verte ecuadori riválisát, majd a negyeddöntőben hiába vezetett vazaarival a japán Ilda Kentaro ellen, iponnal kikapott.

A folytatásban a vigaszágon Cirjenics ipponnal legyőzte a hazai Leonardo Goncalvest, a helyosztót pedig meccs nélkül nyerte, miután az egyiptomi Ramadan Darvis nem állt ki ellene.

A nap másik magyarja, a szintén 100 kg-ban szereplő Ohát Zalán első meccsén még győzött, a nyolc közé jutásért viszont - éppen Darvistól - kikapott és kiesett.

Az olimpiai kvalifikációs sorozatba tartozó viadalon vasárnap Csernoviczki Éva (48 kg) az ötödik helyen zárt.