NHL: James Neal volt az Edmonton Oilers hőse

Mesternégyesig jutó játékosa vezérletével az Edmonton Oilers 5-2-re győzött a New York Islanders otthonában az NHL mai játéknapján.

Fotó: AP

Alig 12 perc alatt eldőlt a Florida-Carolina mérkőzés, mivel a vendégek négy gólt ütöttek a meccs ezen szakaszában. A sorozatban négy meccset nyerő Hurricanes legjobbjai a duplázó Ryan Dzingel és a 47 lövést hárító James Reimer voltak. A Panthers klubikonja Keith Yandle sorozatban 800. alkalommal lépett pályára az NHL-ben, nála csak három játékos tudott hosszabb sorozatot produkálni a liga történetében.

James Neal bombaformában van és az edmontoni szélső ma négy gólt vágott az Islanders otthonában. A nyáron érkezett játékos már hatszor volt eredményes az idényben, ez csak eggyel kevesebb mint tavalyi egész éves "termése". Az Oilers kapitánya Connor McDavid három gólpasszal vette ki a részét az 5-2-es győzelemből.

Megszakadt az egyik leghosszabb negatív széria a liga történetében a Winnipeg ugyanis győzött Pittsburghben. A gárdának ez története során először sikerült, utoljára még a jogelőd Atlanta Trashers távozott győzelemmel a PPG Paints Arénában. A találkozón Patrik Laine és Mark Scheifele három-három gólpasszt adott, Connor Hellebuyck pedig 37 védést mutatott be.

Hosszabbítás után kapott ki a Washington Capitals. A két évvel ezelőtti bajnok a Dallas Stars ellenében maradt alul úgy, hogy már a rendes játékidőben is csak a véghajrában tudott egalizálni Nicklas Backström révén. A mindent eldöntő gólt Tyler Seguin  szerezte.

Egy jó periódus elég volt az Anaheimnek a győzelemhez. A Ducks a harmadik játékrészben öt perc alatt három gólt szerzett a Detroit Red Wings otthonában. A vendégeknél Jakob Silfverberg 1+1-el zárt, míg John Gibson 31 lövést fogott.

1993 óta nem kezdett olyan rosszul a San Jose, mint idén. A sorozatban negyedszer bukó Sharksot 5-2-re győzte le a Nashville Predators. A meccs legjobbjaként Roman Josi  duplázni tudott. Szintén a Sharksal kapcsolatos hír, hogy  Patrick Marleau visszatér a klubhoz.

Háromgólos előnyt adott le, mégis nyert Calgary-ban a Los Angeles Kings. A kaliforniaiak végül hosszabbításban vívták ki a győzelmet Drew Dougthy góljával. A hátvéd a találata mellett kettőt előkészített akárcsak Ilja Kovalcsuk.

2001 után kezdte ismét három sikerrel a szezont a Boston. A Bruins ezúttal Vegasban diadalmaskodott 0-2-ről felállva. A találkozón  Brad Marchand és David Pastrnak egyaránt 3 pontot szerzett.

Florida Panthers–Carolina Hurricanes 3–6
New York Islanders–Edmonton Oilers 2–5
Pittsburgh Penguins–Winnipeg Jets 1–4
Washington Capitals–Dallas Stars 3–4 – hosszabbítás után
Detroit Red Wings–Anaheim Ducks 1–3
Nashville Predators–San Jose Sharks 5–2
Calgary Flames–Los Angeles Kings 3–4 – hosszabbítás után
Vegas Golden Knights–Boston Bruins 3–4