NHL: magyar hokis is szerepel a legtehetségesebbek között

sportfaktor.hu

Az NHL közétette a 300 tehetség nevét tartalmazó listáját, amelyen szerepel Papp Kristóf, a magyar utánpótlás-válogatott játékosa.

A 18 éves játékos bekerülhet az NHL draftra. A szakemberek a harmadik kategóriába sorolták, vagyis a piac negyedik-hatorik körében választhatja őt ki valamelyik klub.

Papp Kristóf jelenleg is a tengerentúlon játszik, a Madiosn Capitols játékosaként az előző szezonban 58 meccsen 38 pontot szerzett, az új szezonban négy találkozón két gólt és három asszisztot jegyez. A fiatal tehetség már 17 esztendősen szerepelt az U20-as válogatottban, az előző divízió I/B-s világbajnokságon a torna gólkirály volt hat találattal.

Magyar játékos még sosem szerepelt az NHL-ben, korábban Gröschl Tamást, Szuper Leventét és Vas Jánost nem alkalmazta egyetlen klub sem az elitligában.

Jégkorong,NHL,magyar jégkorong-válogatott

Jégkorong Kontinentális Kupa: bravúros ferencvárosi győzelem

2019.10.19. 18:15
Az FTC-Telekom 3-2-re legyőzte a szlovén Olimpija Ljubljanát szombaton a jégkorong Kontinentális Kupában az olaszországi Ritten-Renonban.

NHL: tovább folytatódott a Dallas mélyrepülése és a Pittsburgh jó sorozata

2019.10.19. 10:20
A Pittsburgh Penguins 4-2-re győzött a Dallas Stars ellen az NHL mai játéknapján.

NHL: szenzációs kapusteljesítmények, menetelő Buffalo

2019.10.18. 10:40
Az Ottawa Senators és a Buffalo Sabres kapusa is parádézott az NHL legutóbbi játéknapján, de csak utóbbi örülhetett felhőtlenül.

NHL: a pingvineket már nem sodorta el a lavina

2019.10.17. 08:50
Kiváló mérkőzésen fosztotta meg veretlenségétől a Pittsburgh Penguins a Colorado Avalanche csapatát, így nem maradt több hibátlan gárda az NHL-ben.

Közvetítések: ma a női teniszen lesz a hangsúly

2019.10.17. 07:30
Moszkvából és Luxemburgból is láthatunk ma női tenisz mérkőzéseket, valamint a kispályás labdarúgó válogatott Pakisztán elleni találkozóját is figyelemmel követhetjük.

NHL: a második harmad volt a Toronto, az Arizona és a Nashville sikerének kulcsa (videó)

2019.10.16. 09:10
A Nashville Predators hátrányból négy gólt szerezve nyert a Vegas otthonában, a Coyotes a Jets, a Toronto a Minnesota estéjét …

Kézilabda rangadók és magyar-román a képernyőn

2019.10.16. 07:30
Férfi- és női kézilabda is szerepel ma a programban, kispályás fociban a románokkal kezdünk a vb-n, női kosárlabdában magyar csata a nemzetközi kupában.

NHL: már csak a Colorado veretlen

2019.10.15. 08:50
Az Avalanche a 2013/2014-es szezon óta nem kezdett ilyen jól az NHL-ben. Elveszítette veretlenségét az Edmonton Oilers, először nyert a Minnesota és a Chicago.

Tévéműsor: Kazahsztán ellen törheti meg a jeget az U19-es válogatott

2019.10.15. 07:30
A magyar U19-es labdarúgó-válogatott Európa-bajnoki selejtezőn fogadja a kazahokat. Kijuthat a 2020-as Eb-re Spanyolország.

Jégkorong Visegrád Kupa: egygólos előnyt szerzett a Ferencváros

2019.10.14. 20:35
Az FTC-Telekom 2-1-re legyőzte a cseh Torax Poruba együttesét hétfőn a jégkorong Visegrád Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.