NHL: magyar hokis is szerepel a legtehetségesebbek között

sportfaktor.hu

Az NHL közétette a 300 tehetség nevét tartalmazó listáját, amelyen szerepel Papp Kristóf, a magyar utánpótlás-válogatott játékosa.

A 18 éves játékos bekerülhet az NHL draftra. A szakemberek a harmadik kategóriába sorolták, vagyis a piac negyedik-hatorik körében választhatja őt ki valamelyik klub.

Papp Kristóf jelenleg is a tengerentúlon játszik, a Madiosn Capitols játékosaként az előző szezonban 58 meccsen 38 pontot szerzett, az új szezonban négy találkozón két gólt és három asszisztot jegyez. A fiatal tehetség már 17 esztendősen szerepelt az U20-as válogatottban, az előző divízió I/B-s világbajnokságon a torna gólkirály volt hat találattal.

Magyar játékos még sosem szerepelt az NHL-ben, korábban Gröschl Tamást, Szuper Leventét és Vas Jánost nem alkalmazta egyetlen klub sem az elitligában.