NHL: magyar hokis is szerepel a legtehetségesebbek között

sportfaktor.hu

Az NHL közétette a 300 tehetség nevét tartalmazó listáját, amelyen szerepel Papp Kristóf, a magyar utánpótlás-válogatott játékosa.

A 18 éves játékos bekerülhet az NHL draftra. A szakemberek a harmadik kategóriába sorolták, vagyis a piac negyedik-hatorik körében választhatja őt ki valamelyik klub.

Papp Kristóf jelenleg is a tengerentúlon játszik, a Madiosn Capitols játékosaként az előző szezonban 58 meccsen 38 pontot szerzett, az új szezonban négy találkozón két gólt és három asszisztot jegyez. A fiatal tehetség már 17 esztendősen szerepelt az U20-as válogatottban, az előző divízió I/B-s világbajnokságon a torna gólkirály volt hat találattal.

Magyar játékos még sosem szerepelt az NHL-ben, korábban Gröschl Tamást, Szuper Leventét és Vas Jánost nem alkalmazta egyetlen klub sem az elitligában.

Jégkorong,NHL,magyar jégkorong-válogatott

NHL: négy vereség után végre nyerni tudott a San Jose (videó)

2019.10.14. 08:40
Kamatostul adta vissza a keddi hazai vereséget a Pittsburgh a Winnipegnek, megszerezte második győzelmét a Sharks az NHL vasárnapi játéknapján.

Közvetítések: Franciaország és Anglia is kijuthat ma az Eb-re

2019.10.14. 07:30
Franciaország egy győzelemmel biztos Eb résztvevő, de Anglia is kvalifikálhatja magát ma este.

NHL: még mindig verhetetlen az Edmonton

2019.10.13. 11:35
Az Edmonton Oilers 4-1-re győzött New Yorkban és így öt mérkőzés után hibátlanul áll az NHL-ben.

NHL: sorozatban harmadjára is 5-2-re verte az Islanderst a Hurricanes

2019.10.12. 13:50
Sorozatban harmadik egymás elleni mérkőzésén is 5-2-re tudott győzni hazai pályán a Carolina Hurricanes a New York Islanders ellen az NHL szombati játéknapján.

Osztrák jégkorongliga: tovább vergődik a Fehérvár

2019.10.11. 23:15
Sorozatban ötödik mérkőzését vesztette el a Fehérvár az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszában, miután 4-0-ra Linzben is kikapott.

Jégkorong Erste Liga: a címvédő Ferencváros kikapott Csíkszeredán, idegenben nyert a DEAC

2019.10.11. 20:40
A címvédő Ferencváros 5-2-es vereséget szenvedett a legutóbb döntős Csíkszereda otthonában a jégkorong Erste Liga …

NHL: négyszer vezetett a Washington, mégis kikapott Nashville-ben

2019.10.11. 11:25
A játéknap legizgalmasabb mérkőzését a Predators és a Capitals játszotta, továbbra is veretlen az Edmonton és a Colorado, először nyert a Sharks.

NHL: nagy különbséggel nyert a Vancouver

2019.10.10. 13:30
A Vancouver Canucks 8-2-re győzött a Los Angeles Kings ellen az NHL mai játéknapján.

NHL: James Neal volt az Edmonton Oilers hőse

2019.10.09. 10:35
Mesternégyesig jutó játékosa vezérletével az Edmonton Oilers 5-2-re győzött a New York Islanders otthonában az NHL mai játéknapján.

Bajnokok Ligája négy sportágban is – tévéműsor

2019.10.09. 07:30
Jégkorong, futsal, vízilabda és kézilabda BL-meccset is láthatunk, de még német–argentin barátságos mérkőzés is lesz ma.