NHL: magyar hokis is szerepel a legtehetségesebbek között

sportfaktor.hu

Az NHL közétette a 300 tehetség nevét tartalmazó listáját, amelyen szerepel Papp Kristóf, a magyar utánpótlás-válogatott játékosa.

A 18 éves játékos bekerülhet az NHL draftra. A szakemberek a harmadik kategóriába sorolták, vagyis a piac negyedik-hatorik körében választhatja őt ki valamelyik klub.

Papp Kristóf jelenleg is a tengerentúlon játszik, a Madiosn Capitols játékosaként az előző szezonban 58 meccsen 38 pontot szerzett, az új szezonban négy találkozón két gólt és három asszisztot jegyez. A fiatal tehetség már 17 esztendősen szerepelt az U20-as válogatottban, az előző divízió I/B-s világbajnokságon a torna gólkirály volt hat találattal.

Magyar játékos még sosem szerepelt az NHL-ben, korábban Gröschl Tamást, Szuper Leventét és Vas Jánost nem alkalmazta egyetlen klub sem az elitligában.

Jégkorong,NHL,magyar jégkorong-válogatott

Jégkorong Visegrád Kupa: súlyos vereséget szenvedett az UTE

2019.10.08. 21:30
Az Újpest hazai pályán hét góllal kikapott a lengyel Jastrzebie csapatától a jégkorong Visegrád Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

NHL: Torontóban nyert a bajnok St. Louis

2019.10.08. 10:10
A Blues sorozatban hetedszer győzte le a Toronto együttesét, a Columbus megszerezte első sikerét az NHL hétfői játéknapján.

Közvetítések: pályán a női U17-es labdarúgó válogatott

2019.10.08. 07:30
Európa bajnoki selejtezőt játszik délben a magyar női U17-es labdarúgó válogatott, a Berettyóújfalu a Bajnokok Ligájában mérkőzik meg.

NHL: Jevgenyij Malkin hosszú időre kidőlt

2019.10.07. 21:55
Sérülés miatt hosszú ideig nem lesz bevethető Jevgenyij Malkin, az NHL-ben szereplő Pittsburgh Penguins orosz csatára.

Jégkorong Erste Liga: könnyedén nyert Brassóban a Csíkszereda

2019.10.07. 21:10
A legutóbb döntős Csíkszereda könnyed, 4-0-s sikert aratott a brassói Corona otthonában a jégkorong Erste Liga hétfői játéknapján.

NHL: négy gól mindenhol elég volt a győzelemhez (videó)

2019.10.07. 09:20
Három mérkőzés, három hazai siker, és mindenhol négy gól a házigazdától az NHL vasárnapi játéknapján.

NHL: elképesztői winnipegi feltámadás - videó

2019.10.05. 14:30
A Winnipeg Jets négygólos hátrányból állt fel a New Jersey Devils otthonában, majd szétlövésben diadalmaskodott az NHL alapszakasz harmadik játéknapján.

Tipsport Liga: szétlövéssel kapott ki Kassán a DVTK

2019.10.04. 21:15
A Tipsport Liga 9. fordulójában a DVTK Jegesmedvék nagyot küzdve egy pontot hozott el a listavezető HC Kosice otthonából.

NHL: reménykedhetnek egy szép szezonban a Rangers szurkolói

2019.10.04. 10:05
A holtszezonban megerősített New York Rangers egy tízgólos meccsen győzte le a Winnipeg Jets csapatát. Nyert a tavalyi döntő vesztese és a tavalyi alapszakaszgyőztes is.