NHL: magyar hokis is szerepel a legtehetségesebbek között

sportfaktor.hu

Az NHL közétette a 300 tehetség nevét tartalmazó listáját, amelyen szerepel Papp Kristóf, a magyar utánpótlás-válogatott játékosa.

A 18 éves játékos bekerülhet az NHL draftra. A szakemberek a harmadik kategóriába sorolták, vagyis a piac negyedik-hatorik körében választhatja őt ki valamelyik klub.

Papp Kristóf jelenleg is a tengerentúlon játszik, a Madiosn Capitols játékosaként az előző szezonban 58 meccsen 38 pontot szerzett, az új szezonban négy találkozón két gólt és három asszisztot jegyez. A fiatal tehetség már 17 esztendősen szerepelt az U20-as válogatottban, az előző divízió I/B-s világbajnokságon a torna gólkirály volt hat találattal.

Magyar játékos még sosem szerepelt az NHL-ben, korábban Gröschl Tamást, Szuper Leventét és Vas Jánost nem alkalmazta egyetlen klub sem az elitligában.

Jégkorong,NHL,magyar jégkorong-válogatott

Közvetítések: a BL-címvédő hazai pályán harcolhatja ki a továbbjutást

2020.03.11. 07:30
A Liverpool és a PSG is egygólos hátrányát igyekszik ledolgozni, előbbi az Atlético Madriddal szemben, utóbbi a Borussia Dortmund ellen.

EBEL: vége a bajnokságnak, senki nem ül a trónra

2020.03.10. 18:40
Azonnali hatállyal véget ért az osztrák jégkorongliga, így a mostani szezonban nem hirdetnek bajnokot.

Szlovák jégkorongliga: a Tipsport liga is "karanténban"

2020.03.10. 09:05
A koronavírus-járvány miatt két hétig szünetel a szlovák jégkorongliga, amelyben két magyar csapat, a DVTK Jegesmedvék együttese és a MAC Újbuda szerepel.

NHL: saját jegén verte a címvédőt a Florida

2020.03.10. 08:45
A Florida Panthers 2-1-re nyert a címvédő St. Louis Blues otthonában, de a bukást nem tudta kihasználni a szintén vereséget szenvedő Colorado az NHL hétfői játéknapján.

Képernyőn két BL-nyolcaddöntő visszavágó és egy kézilabda rangadó is

2020.03.10. 07:30
Ma két csapat már a legjobb nyolc közé jut a labdarúgó Bajnokok Ligájában, de érdemes lesz nézni a Tatabánya-Veszprém kézilabda-derbit is.

Erste Liga: növelte előnyét az FTC és a Csíkszereda is

2020.03.09. 20:40
A címvédő FTC valamint a Csíkszereda is egy 3-1-es győzelemmel növelte kétmeccsesre az előnyét a magyar bázisú jégkorongliga elődöntőjében.

Jégkorong: átszervezhetik a magyar válogatott programját

2020.03.09. 13:35
A koronavírus a többi sportesemény mellett a divízió I/A-s világbajnokság megrendezését is veszélyeztetheti, amelyről Sipos Levente, a Magyar Jégkorongszövetség főtitkára …

NHL: simán verte a Carolina a Penguinst, Detroitban kapott ki a Tampa Bay

2020.03.09. 08:30
Hiába vezetett kétszer is a Penguins, végül 6-2-re nyert a Hurricanes az észak-amerikai profi jégkorongliga vasárnapi játéknapján.

Közvetítések: derbi a jégen, pályán a Leicester és a Sassuolo

2020.03.09. 07:30
Az Újpest rögtön a hét első napján visszavághat a Ferencvárosnak a vasárnapi vereségért a magyar jégkorongliga rájátszásának elődöntőjében.

Erste Liga: előnyben az FTC és a Csíkszereda

2020.03.08. 20:30
A címvédő FTC 6-3-ra győzte le az Újpestet, míg a Csíkszereda 4-3-ra múlta felül a Gyergyói HK-t a magyar bázisú jégkorongliga elődöntőjének első meccsén. Győzelmükkel a zöld-fehérek …