Eb-selejtező: megégtek az angolok Prágában!

Az Európa-bajnoki selejtezők mai játéknapjának legnagyobb meglepetéseként Anglia 2-1-re kikapott Csehországtól.

A-csoport

Amikor Harry Kane már az ötödik percben eredményes volt büntetőből Prágában, akkor sokakban felsejlett, hogy Anglia 5-0-ra legyőzte Csehországot még márciusban. A fiatal cseh csapat azonban most nem omlott össze a gyors bekapott góltól és még a 10. percben egyenlített Jakub Brabec révén.

Fordulást követően is egyenrangúak voltak a csapatok, a csehek Lukas Masopust és Alex Kral révén többször is veszélyeztetni tudtak. A hazaiaktól már az 1 pont is bravúr lett volna, ám ők többet akartak és a 85. percben Zdenek Ondrasek góljával megfordították és végül megnyerték a mérkőzést. A "háromoroszlánosok" hivatalosan még nem Eb-résztvevők.

Csehország-Anglia 2-1 (Brabec 9., Ondrasek 85. illetve Kane 5.- büntetőből)
Montenegró-Bulgária 0-0

A csoport állása: 1. Anglia 12 pont/5 mérkőzés, 2. Csehország 12/6 mérkőzés 3. Koszovó 8, 4. Montenegró 3, 5. Bulgária 3

B-csoport

Továbbra is Ukrajna vezeti a csoportot. Az Andrij Sevcsenko által irányított nemzeti csapat a mai napon Ruszlan Malinovszki duplájával hozta a kötelezőt Litvánia ellenében.

Portugáliának sem okozott gondot a győzelem. Az Eb-címvédő Luxemburgot múlta felül Bernardo Silva, Cristiano Ronaldo és Goncalo Guedes góljainak köszönhetően.

Ukrajna-Litvánia 2-0 (Malinovszki 29., 58.)
Portugália-Luxemburg 3-0 (B. Silva 16., C. Ronaldo 65., Guedes 89.)

A csoport állása: 1. Ukrajna 16 pont/6 mérkőzés, 2. Portugália 11/5, 3. Szerbia 7, 4. Luxemburg 4, 5. Litvánia 1

H-csoport

Antoine Griezmann akár egymaga eldönthette volna az Izland-Franciaország mérkőzést, ám amíg a legutóbbi Eb-n triplázott addig ma három nagy lehetőséget is kihagyott az izlandiak ellen. A vb-címvédő gallok végül mégis érvényesítették a papírformát Olivier Giroud tizenegyesgóljával.

Hiába a franciák győzelme a csoportot továbbra is Törökország vezeti, miután Cenk Tosun az utolsó pillanatban gólt lőtt Albániának.

2017. június 9-e óta nyert ismét tétmérkőzést az andorrai válogatott. A két évvel ezelőtt a magyar csapatot felülmúló törpeállam Moldovánál volt jobb 1-0 arányban.

Törökország-Albánia 1-0 (Tosun 90.)
Izland-Franciaország 0-1 (Giroud 66. - büntetőből)
Andorra-Moldova 1-0 (Vales 63.)

A csoport állása: 1. Törökország 18 pont, 2. Franciaország 18, 3. Izland 12, 4. Albánia 9, 5. Andorra 3, 6. Moldova 3

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények rangsorolnak.

Cikkünk folyamatosan frissül!

Külföldi labdarúgás,Anglia,Franciaország,Portugália,Izland,2020-as Európa-bajnoki-selejtező