Jégkorong Erste Liga: a címvédő Ferencváros kikapott Csíkszeredán, idegenben nyert a DEAC

Balázs Dávid

A címvédő Ferencváros 5-2-es vereséget szenvedett a legutóbb döntős Csíkszereda otthonában a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján, míg a DEAC kilencgólos mérkőzésen nyert.

Fotó: fradi.hu

A budapesti zöld-fehérek sorozatban megnyert három találkozó után kaptak ki újra. A Csíkszereda a Brassó hétfői idegenbeli legyőzése után ismét magabiztosan nyert.

A sereghajtó Hokiklub Budapest háromszor is egyenlített a találkozón, ám a debreceniek az utolsó hat percben három gólt ütve maguk javára fordították az összecsapást. A fővárosiak így sorozatban a kilencedik vereségüket szenvedték el.

A Vasas az első harmadot követően még egygólos hátrányban volt Gyergyószentmiklóson, mégis sikerrel távozott. Az Újpest pedig 4-2-es sikert aratott a Fehérvári Titánok vendégeként.

Eredmények (a sorozat honlapja szerint):

Hokiklub Budapest - DEAC 3-6 (1-1, 1-2, 1-3)
Sport Club Csíkszereda - FTC-Telekom 5-2 (1-0, 3-1, 1-1)
Gyergyói HK - Schiller-Vasas HC 2-4 (1-0, 0-2, 1-2)
Fehérvári Titánok - UTE 2-4 (1-3, 1-0, 0-1)

A tabellát az 1 mérkőzéssel kevesebbet játszó Csíkszereda vezeti egy ponttal a Ferencváros előtt.