Osztrák jégkorongliga: tovább vergődik a Fehérvár

Balázs Dávid

Sorozatban ötödik mérkőzését vesztette el a Fehérvár az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszában, miután 4-0-ra Linzben is kikapott.

Fotó: jegkorongblog.hu

A jégkészítő gép meghibásodása miatt 20 perc késéssel kezdődött csak meg a mérkőzés. Ouzas védésével indult a találkozó, majd a másik oldalon Yogan szúrt bele jó ütemben egy kék vonalas lövésbe, ám Kickert hárított. Az első emberelőnyt a Volán hagyta ki, utána is voltak időszakok, amikor a vendégek domináltak, a vezetést mégis a hazaiak szerezték meg. 2 perccel a harmad vége előtt Brucker talált be közelről, 1-0.

Ismét kimaradt két Fehérvár-fór, viszont bár a Linz egy öt a három elleni szituációt is kihagyott, a szimplát értékesítette Umicevic, 2-0 a 29. percben. A játékrész utolsó szakaszában kétszer is betaláltak a hazaiak. Előbb egy védelmi hibát követően Valentin Leiler lőhetett tisztán, 3-0, majd Stefan Gaffal szólózott eredményesen emberhátrányban, 4-0.

A harmadik játékrész már sokkal csendesebben telt, újabb gól nem született, mindösszesen annyi történt, hogy a vendégek még két emberelőnyt kihagytak, de az eredmény már nem változott.

A Hydro Fehérvár AV19 egymás után az ötödik vereségét szenvedte el, amivel az utolsó előtti pozícióba csúszott le, mögötte már csak a Dornbirn található.