Tenisz: Federer és Djokovics is kiesett Sanghajban

Balázs Dávid

Federer Zverevtől, Djokovics Cicipasztól kapott ki a Sanghajban zajló ATP 1000-es tornán.

Fotó: express.co.uk

Sztefanosz Cicipasz szetthátrányból fordított a címvédő és világelső Novak Djokovics. A két játékos harmadszor találkozott egymással, amelyből másodszor jött ki győztesen a görög. A szerbek kiválósága legutóbb a US Open nyolcaddöntőjében szenvedett vereséget, azóta hétmeccses győzelmi sorozatban volt.

A 21 esztendős Cicipasz sikerével hatodikként tette biztossá helyét a felnőttmezőnyben az ATP-vb-n, amely november 10-én kezdődik Londonban. Korábban Djokovics, Rafael Nadal, Roger Federer, Danyiil Medvegyev és Dominic Thiem kvalifikálta magát a nyolcfős szupertornára.

Alexander Zverev könnyedén nyerte a nyitó szettet Roger Federer ellen, majd a másodikban öt meccslabdája is volt, lezárhatta volna a mérkőzést, viszont a svájci megfordította a szettet, így döntő játszma következhetett. Ebben a 22 éves hamburgi végig nyugodtan, koncentráltan teniszezett, a 38 esztendős, 20-szoros Grand Slam-győztes Federer viszont sokat volt elfoglalva a székbíróval, így a hatodik mérkőzéslabdáját már értékesíteni tudta a német játékos.

Zverev azon kevesek egyike, akiknek pozitív a mérlege a volt világelső Federerrel szemben, hetedik meccsükön negyedszer győzött (Cicipasznak is pozitív lett a mérlege a másik nagyágyú, Djokoviccsal szemben).

ATP 1000-ES TORNA, SANGHAJ (8 322 855 dollár, kemény pálya)