Torna-vb: kettős orosz győzelem a férfiak egyéni összetettjében

Az orosz Nyikita Nagornij győzelmével zárult a férfiak egyéni összetett versenyszáma a Stuttgartban rendezett olimpiai kvalifikációs torna-világbajnokságon.

A döntőbe jutott tornászoknak mind a hat szeren be kellett mutatniuk gyakorlatukat, és valamennyi szer értékelése beleszámított a végeredménybe. Rögtön az első fordulóban kisebb közjáték zavarta meg a verseny nyugalmát, mivel a pontozórendszer lefagyott.

Talajon a két orosz Artur Dalallojan és Nyikita Nagornij kiemelkedett a mezőnyből, míg a tavaly ezüstérmet szerző Hsziao Zso-teng harmadik helyet foglalta el. A kínai tornász lólengésben 6,3-as nehézségi értékű gyakorlatot mutatott be, és egy ponttal többet kapott orosz riválisainál. Az amerikai Samuel Mikulak ekkor korláton mutatta be gyakorlatát és feljött a harmadik helyre.

Gyűrűn Nargornij jobb volt Hsziao és megelőzte vetélytársát, ám Mikulak volt az aki vezetett a harmadik kört követően. A következő körben Dalalojantól egy tizedet levontak ugrásban és így szinte biztossá vállt, hogy nem védi meg tavaly megszerzett vb-címét. Nargonij közben átvette a vezetést és miután Mikulak az ötödik rotációban leesett a lóról így nagyot lépett a győzelem felé. Korláton közben Oleg Vernyajev mutatott be egy remek gyakorlatot és bejelentkezett az éremért.

A hatodik kör előtt Nargonij hat tizeddel vezetett Hsziao Zso-teng előtt és a kínai leesett a nyújtóról és így még a dobogóról is lemaradt. Nyikita Nargonij végül magabiztosan nyerte meg az aranyérmet Artur Dalalojan címvédőként ezüstérmet nyert, míg Oleg Vernyajev lett a bronzérmes.