Eb-selejtező: kijutott Olaszország, Norvégiában bukott pontot Spanyolország

Belgium után Olaszország is bebiztosította részvételét a 2020-as Európa-bajnokságon, miután 2-0-ra legyőzte Görögországot hazai környezetben.

Fotó: Italy Twitter

D csoport:

A szombati játéknap első mérkőzésén a grúzok és az írek csaptak össze, viszont a szoros találkozón nem született döntés, így 0-0-ás döntetlennel ért véget az összecsapás.

A csoport másik mérkőzésén Dánia Svájcot fogadta, ahol Kasper Schmeichel hatalmas bravúrjainak köszönhetően sikerült győznie a dánoknak. A Leicester City hálóőre Granit Xhaka és Admir Mehmedi lövését is védte az első félidőben, majd a fordulás után is sikerült megőriznie kapuját a góltól. Ez azonban nem sikerült a vendégek kapusának, Yann Sommernek, akinek hálóját Youssuf Poulsen zörgette meg a 84. percben, így 1-0-val végződött a találkozó.

F csoport:

A kijutásért küzdő Románia könnyedén vette a feröeri túrát, és egy gól nélküli döntetlent hozó félidőt követően 3-0-ra legyőzték a hazaiakat. A siker ellenére azonban nem sikerült előrébb lépniük a táblázaton a románoknak, hiszen Svédország 4-0-ra legyőzte Máltát, így 14 ponttal továbbra is a csoport második helyén állnak a svédek.

A nap legnagyobb meglepetésére Norvégiában került sor, ahol a házigazdák egy 94. percben szerzett büntetőgóllal, Joshua King révén pontot mentettek a spanyolok ellen. Spanyolország már a 47. percben előnybe került, és több helyzetet is kihagyott, de végül 1-1-es döntetlennel zárult az összecsapás.

J csoport:

Győzelmének köszönhetően két pontra zárkózott a finnek mögé Bosznia-Hercegovina, miután 4-1-re legyőzte Finnországot. A hazaiaknál a MOL Fehérvár FC támadója, Armin Hodzic is pályára lépett, aki végig játszotta az összecsapást és egy góllal kivette részét válogatottja sikeréből.

A görögök elleni bravúrpontszerzés után ismét meglepetést okozott Liechtenstein, hiszen hazai környezetben sikerült döntetlent játszania Örményországgal. Az örmények még az első játékrész elején Tigran Barseghyan révén előnyhöz jutottak, de Yanik Frick egyenlíteni tudott a fordulást követően.

Mindeközben az olaszok bebiztosították kijutásokat az Európa-bajnokságra, hiszen egy gól nélküli első félidőt követően 2-0-ra legyőzték Görögországot Jorginho büntető- és Fernando Bernardeschi góljával.

Európa-bajnokság, selejtező, hetedik forduló

Grúzia–Írország 0-0
Bosznia-Hercegovina–Finnország 4-1 (Hajrovic 29., Miralem Pjanic 37.- büntető, 58., Armin Hodzic 73., illetve Joel Pohjanpalo 79.)
Dánia–Svájc 1-0 (Poulsen 84.)
Feröer-szigetek–Románia 0-3 (Puscas 74., Mitrita 83., Keseru 90+4.)
Liechtenstein–Örményország 1-1 (Frick 72., illetve Barseghyan 19.)
Málta–Svédország 0-4 (Danielson 11., Larsson 58.- büntető, 71.- büntető, Agius 66.- öngól)
Norvégia–Spanyolország 1-1 (King 90+4., illetve Saul 47.)
Olaszország–Görögország 2-0 (Jorginho 63.- büntető, Bernardeschi 76.)