Futás: két órán belül futották le a maratont

A kenyai Eliud Kipchoge történelmet írt, miután 1:59:40-es idővel futotta le a maratoni távot Bécsben.

Fotó: The Conversation

Elképesztő eredményt ért el a kenyai versenyző, ugyanis eddig soha senki nem tudta futva teljesíteni a 42,195 km-es távot. A 34 éves futót 41 iramfutó segítette, ami versenyen szabálytalan, így az idő nem hivatalos világcsúcs. Ennek ellenére Kipchoge történelmet írt, hiszen megfutotta a sokak által lehetetlennek tartott időt és két órán belül végzett a távval. A hivatalos világcsúcsot is azonban ő tartja 2:01:39-es eredménnyel, amit a berlini maratonon futott le versenykörülmények között.

Eliud Kipchoge Reichsbrücke hídról rajtolt el 8:15-kor, majd az iramfutók segítségével teljesített a távot az 1:59:40-es elképesztő idővel.