Eb-selejtező: óriási izgalmak után győzött a magyar válogatott Azerbajdzsán ellen (videó)

Korhut Mihály góljával 1-0 arányban győzött a magyar labdarúgó-válogatott Azerbajdzsán ellen, így megtartotta esélyét arra, hogy kijusson a 2020-as Európa-bajnokságra.

Fotó: MTI

Bár hivatalosan zár kapuk mögött rendezték a Magyarország-Azerbajdzsán mérkőzést, 15 ezer 14 év alatti gyermek ingyenesen tekinthette meg a ma esti Eb-selejtezőt valamint néhány azeri szurkoló is kilátogathatott a Groupama Arénába. A fiatalok végig remek hangulatot teremtettek a találkozó során.

Rögtön az első perctől támadólag lépett fel a magyar válogatott amely sorra dolgozta ki a lehetőségeket. Előbb Szoboszali Dominik, majd Sallai Roland próbálkozott, ám kísérleteik nem találtak kaput.

A 10. percben aztán megszerezték a hazaiak a vezetést: egy szögletet követően az azeri védők kifejelték a labdát, amely Korhut Mihály elé pattant, aki távolról lőtt gyönyörű gólt. A legutóbbi Európa-bajnokságon is pályára lépő hátvéd első alkalommal volt eredményes nemzeti színekben.

Marco Rossi csapata a vezetés megszerzését követően is nyomás alatt tartotta a vendégeket, az is ritkaságszámba ment, hogy az azeriek átlépték a félpályát. A félidő második felében kissé kiegyenlítettebbé vállt a mezőnyfutball, ám a mieinknek így is akadtak lehetőségei. Sallai Roland nagyon aktívan futballozott, ám nagy helyzetben a kapus kezébe rúgta a labdát.

Fordulást követően a magyar csapat birtokolta többet a labdát, ám sokáig csak Szoboszlai Dominik szabadrúgása jelentett igazán veszélyes lehetőséget. A hazaiak a 60. perc után kissé fáradni kezdtek, egyedül Korhut Mihály távoli lehetőségét lehetett feljegyezni. A gólszerző a mérkőzés során sárga lapot kapott és mivel ez volt a harmadik figyelmeztetése a selejtezősorozatban, így kénytelen lesz kihagyni a Wales elleni mérkőzést.

A játék képe magyar szempontból megnyugtató volt, ellentétben a különbséggel és ez majdnem megbosszulta magát. A négyperces ráadás második percében az azeriek szabadrúgáshoz jutottak amelyet követően Bahlul Mustafazada sodorta a magyar kapuba a labdát.

A játékvezető úgy látta, hogy az azeri játékos kézzel ért a labdába, és így érvénytelenítette a gólt. A visszajátszás megmutatta, hogy téves ítélet született, mivel szó sem volt kezezésről. Mivel a selejtezősorozatban nincs videóbíró, így az ítéletet nem lehetett felülbírálni.

Mivel a hátralévő két percben már nem változott az eredmény, így a magyar válogatott végül 1-0-ra győzött. A magyar csapat győzelmével feljött a csoport második helyére, ám Szlovákia egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, mint csapatunk.

Magyarország-Azerbajdzsán 1-0 (1-0)

Magyarország: Gulácsi – Lovrencsics G., Orbán, Baráth, Korhut – Vida M. – Dzsudzsák (Nagy D., 71.), Szoboszlai (Holman, 76.), Kovács I., Sallai – Szalai Á. Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Azerbajdzsán: Balayev – Pashayev, B. Hüseynov (Khalilzade, 66.), Mustafazade, Rahimov – Eddy, Garayev, Richard Almeida (Abdullayev, 58.) – Ramazanov (Dadasov, 85.), Sheydaev, Khalidze. Szövetségi kapitány: Nikola Jurcevic

Gólszerző: Korhut (10.)
Sárga lap: Lovrencsics (25.), Korhut (73.), illetve Rahimov (12.), Eddy (67.)