Eb-selejtezők: Lengyelország kijutott, döntetlen Walesben (videó)

Döntetlennel zárult a Wales-Horvátország mérkőzés a magyar válogatott csoportjában, míg Lengyelország újabb győzelmével már biztosan kijutott az Európa-bajnokságra.

C-csoport

A német válogatott már a 14. percben megfogyatkozott amikor Emre Cant kiállították. A Juventus középpályása azt a kétes rekordot mondhatja mától magáénak, hogy ő a Nationaelf történetének leghamarabb piros lapot kapó játékosa.

A németek 10 emberrel is érvényesítették azért a papírformát Tallinban és Ilkay Gündogan vezérletével (a Manchester City játékosa főszerepet játszott a  Mets öngóljával végződő akcióban valamint egy gólt maga is lőtt), valamint Timo Werner találatával végül 3-0-ra győztek.

Hollandia megőrizte első helyét a csoportban miután 2-1-re győzött Minszkben. Az "Oranje" mindkét gólját Georginio Wijnaldum jegyezte.

Észtország–Németország 0–3 (Gündogan 51., Mets 57. – öngól, Werner 71.)
Fehéroroszország–Hollandia 1–2 (Dragun 53., ill. Wijnaldum 32., 41.)

A csoport állása: 1. Hollandia 15 pont, 2. Németország 15  3. Észak-Írország 12, 4. Fehéroroszország 4, 5. Észtország 1

E-csoport

A magyar csapat győzelmét követően óriási figyelem övezte a Wales-Horvátország találkozót. A vendég horvátok már az első 10 percben előnybe kerültek Nikola Vlasic révén, ám előnyüket nem tudták növelni. A hazaiak az első félidő ráadásában Gareth Bale góljával egyenlítettek és az eredmény a második félidőben már nem változott.

Mivel nem győzött így Horvátország még nem Európa-bajnoki résztvevő, ahhoz pontot kell szereznie Szlovákiával szemben. Ha ez sikerül és a magyar válogatott bravúrgyőzelmet arat Walesben, akkor nemzeti csapatunk csoportmásodikként kijut a kontinensviadalra.

Wales–Horvátország 1–1 (Bale 45+3., ill. Vlasic 9.)

korábban:
Magyarország-Azerbajdzsán 1-0 (Korhut 10.)

A csoport állása: 1. Horvátország 14 pont, 2. Magyarország 12 pont/7 mérkőzés 3. Szlovákia 10 pont/6, 4. Wales 10 pont/6 5. Azerbajdzsán 1

G-csoport

Ahogyan 2008 óta mindig, úgy Lengyelország jövőre is ott lesz az Európa-bajnokságon. A csoportelső lengyelek sokáig nem bírták feltörni az észak-macedón védelmet, végül a 74. percben szerezték meg a vezetést a néhány pillanattal korábban beálló Przemyslaw Frankowski révén. A kijutást érő győzelmet végül Arkadius Milik biztosította be hat perccel később.

A vendégeknél pályára lépett a Fehérvárban játszó Viszar Muszliu és Boban Nikolov valamint az újpesti Kire Risztevszki is.

Óriásit lépett a kijutás felé a Szlovéniában diadalmaskodó osztrák válogatott is. Nyugati szomszédunk győztes találatát Stefan Posch szerezte.

Szlovénia–Ausztria 0–1 (Posch 21.)
Lengyelország–Észak-Macedónia 2–0 (Frankowski 74., Milik 80.)

A csoport állása: 1. Lengyelország 19 pont, 2. Ausztria 16, 3. Macedónia 11, 4. Szlovénia 11, 5. Izrael 8, 6. Lettország 0

Cikkünk folyamatosan frissül!

Külföldi labdarúgás,Németország,Horvátország,Wales,Hollandia,2020-as Európa-bajnoki-selejtező