Maratoni kajak-kenu vb: három a magyar igazság

Balázs Dávid

Három aranyérmet szereztek a magyarok a maratoni kajak-kenu világbajnokság csütörtöki nyitónapján, a kínai Saohszingben.

Fotó: teol.hu

A hazai sportági szövetség (MKKSZ) honlapján olvasható beszámoló szerint az első két számban egyformán kettős magyar siker született. Előbb Rendessy Eszter nyert Csikós Zsóka előtt az ifjúsági kajakosoknál, majd ugyanebben a korosztályban, a fiú kenusoknál Horváth Benedek mintegy 40 másodperc előnnyel végzett az élen Kollár Kristóf előtt. Mindkét számban 18,3 kilométer volt a táv. A fiú kajakosoknál (22,1 km) Petró Vince harmadikként zárt.

A felnőttek rövidkörös versenyeit először rendezték meg a vb-n, itt három kis kör és két futószakasz során összesen 3,6 kilométert kellett teljesíteniük a résztvevőknek. A női kajakosoknál Kiszli Vanda nyert, így ő lett a szám történetének első világbajnoka. Kiszli nagy versenyben, mindösszesen egy másodperc előnnyel győzött a szerb színekben induló Bedőcs Krisztina előtt, a másik magyar, Czéllai-Vörös Zsófia pedig negyedikként ért célba.

A női kenusoknál Kisbán Zsófia kiváló versenyzéssel a második helyen végzett.

"A körülmények kiválóak itt, Kínában, egy rossz szavunk sem lehet a szállásra, az étkezésre és a pályára sem. Remekül kiépített a versenyhelyszín, bár a pálya egy kicsit nehéz, mert háromféle kör van egy számban, ezt nem egyszerű betanulni, de szerencsére eddig egyetlen magyar sem hibázott. Reméljük, hasonlóan eredményes lesz a folytatás is!"

- idézte az MKKSZ Weisz Róbert szövetségi kapitányt.