NB I: megszakadt a Debrecen nyeretlenségi sorozata

Négy mérkőzés után nyert ismét a Debrecen a magyar élvonalban. A hajdúságiak 2-1-re győzték le a Diósgyőrt a 9. fordulóban.

Fotó: MTI

Debreceni VSC-Diósgyőri VTK 2-1 (1-0)

Nagyerdei Stadion, 5460 néző, v.: Bogár
DVSC: Nagy S. - Szatmári, Kinyik, Kusnyír, Ferenczi - Varga K., Tőzsér (Csősz, 88.), Szécsi, Haris - Adeniji (Trujic, 76.), Garba (Pávkovics, 84.)
DVTK: Danilovic - Polgár, Brkovic, Karan, Tamás M. (Tabakovic, 81.) - Márkvárt, Iszlai - Sesztakov (Hasani, 69.), Rui Pedro, Prosser (Korbély, 65.) - Ivanovski

gólszerzők: Szécsi (9.), Tőzsér (65., 11-esből), illetve Márkvárt (47.)
sárga lap: Kinyik (25.), Szatmári (59.), illetve Brkovic (24.), Rui Pedro (59.), Iszlai (64.)
piros lap: Varga K. (61.)

Diósgyőri helyzetekkel indult a mérkőzés, de amíg ezek sorra kimaradtak, addig a hazaiak első lehetőségüket kihasználva megszerezték a vezetést. A folytatásban is a vendégek voltak aktívabbak, többször is veszélyeztettek, de a debreceni kapus, Nagy Sándor hárítani tudott.

A szünet után egy szögletet követően egyenlített a DVTK, amely a folytatásban is fölényben játszott. A félidő derekán kezdett feszültté válni a hangulat a pályán, szabálytalanságok tördelték a játékot, Varga Kevin pedig reklamálásért piros lapot kapott. Bár a DVSC került emberhátrányba, néhány perc múlva mégis sikerült ismét megszereznie a vezetést, Tőzsér büntetőből volt eredményes. A hajrában a Diósgyőr fokozta a tempót, nagy helyzetet azonban nem tudott kialakítani, a szinte csak a védekezésre összpontosító Debrecen pedig eredményesen őrizte előnyét.

Mezőkövesd Zsóry FC-MOL Fehérvár FC 0-0

Mezőkövesd, 2642 néző, v.: Farkas
Mezőkövesd: Szappanos - Farkas D., Neszterov (Pillár, 44.), Katanec, Silye - Berecz, Karnyicki - Pekár, Cseri (Vajda, 83.), Molnár G. (Nagy D., 74.) - Zivzivadze
Fehérvár: Kovácsik - Nego, Rus, Musliu, Hangya - Nikolov, Elek - Kovács I. (Pantic, 71.), Milanov (Futács, 60.), Petrjak (Zsóri, 86.) - Hodzic

sárga lap: Cseri (50.), Berecz (76.), Nagy D. (78.), illetve Milanov (54.), Futács (72.), Hangya (77.), Petrjak (82.), Nikolov (84.)

Időnként jó játékot láthatott a közönség az első félidőben. A Mezőkövesd kezdett bátrabban, de azután a Fehérvár átvette az irányítást. A játékrész közepén nagy nyomás alá helyezte a hazai együttest, amely egy darabig át sem tudott jönni a félpályán. A végén azonban így is akadt helyzete.

A szünet után hasonlóan folytatódott a mérkőzés, a két csapat sokáig nem vállalt fel nagy kockázatot, inkább arra ügyelt, hogy az ellenfél ne kerüljön helyzetbe. A hajrára felpörögtek az események, de akkor már sok volt a szabálytalanság, a reklamálás, emiatt "potyogtak" a sárga lapok, gól viszont nem született.

ZTE FC-Budapest Honvéd 0-1 (0-0)

Zalaegerszeg, 3000 néző, v.: Iványi
ZTE FC: Demjén - Kocsis G., Lesjak, Bobál D., Gergényi - Bedi, Mitrovic - Radó, Grumic (Babati, 58.), Stieber - Bobál G. (Ikoba, 67.)
Budapest Honvéd: Tujvel - Uzoma, Batik, Kamber, Lovric, Aliji - Kesztyűs, Gazdag (Kukoc, 87.), Vadócz (Banó-Szabó, 72.) - Ben-Hatira (Moutari, 72.), Lanzafame

gólszerző: Lanzafame (77.)
sárga lap: Stieber (20.), Bedi (52.), Kocsis G. (65.), illetve Batik (17.), Ben-Hatira (22.), Uzoma (30.)

Kiegyenlített de feszült hangulatú első félidőt láthatott a közönség. Mindkét csapat szervezetten futballozott, helyzetei viszont inkább az újonc Zalaegerszegnek voltak, de vagy a befejezések voltak pontatlanok, vagy Tujvel védett. A futballisták többször is összeakaszkodtak és kakaskodtak, de a játékvezetőnek néhány sárga lappal sikerült megfognia a találkozót, amely így nem durvult el.

A második félidő is hazai lehetőséggel indult, utána viszont egyértelműen átvette az irányítást a fővárosi együttes. Az elmúlt két idény gólkirálya, Lanzafame előbb fejjel hibázott el egy nagy helyzetet, majd a saját maga által kiharcolt büntetőt sem tudta gólra váltani, de még ennél is nagyobb ziccert rontott el Kamber a kipattanónál. Az olasz csatár mégsem lett az egyre veszélyesebben futballozó kispestiek negatív hőse, mivel a harmadik lehetőségét már fejjel kihasználta. A hajrában a ZTE nem tudott veszélyeztetni, a gyors ellentámadásokra berendezkedő Honvéd viszont többször eldönthette volna az összecsapást, azonban a csereként beállt Moutari hiába vezethette háromszor is a hazai kapusra a labdát, önző volt, és egyszer sem tudott betalálni.

Puskás Akadémia FC - Paksi FC 4-2 (2-1)

Felcsút, 1141 néző, v.: Karakó
PAFCHegedüs L. - Szolnoki, Meissner, Hadzsiev, Nagy Zs. - van Nieff, Urblík (Spandler 83.) - Gyurcsó, Knezevic (Mebrahtu 74.), Kiss T. (Sós 62.) - Vanecek
Paks: Holczer - Osváth, Gévay, Fejes, Szabó J. - Papp K. (Simon Á. 91.), Windecker - Könyves, Remili, Balogh B. (Kecskés 64.) - Hahn (Fejős, a szünetben)

gólszerző: Vanecek (21.), Urblík (27.), Gyurcsó (50., 76.), illetve Könyves (19.), Papp K. (59.)
sárga lap: Knezevic (29.), Hadzsiev (80.), illetve Fejes (14., 75.)
piros lap: Fejes (75., Paks)

A vendégek kezdték aktívabban a találkozót és Könyves Norbert góljával vezetéshez jutottak. A Puskás Akadémia két perccel később David Vanecek révén egyenlített, majd tovább rohamozott, s Urblík József találatával már náluk volt az előny.

Fordulást követően ott folytatta a felcsúti gárda, ahol a szünet előtt abbahagyta: egy nagy védelmi hibát kihasználva Gyurcsó Ádám szerzett újabb gólt. A Paks kétgólos hátrányban sem adta fel, Papp Kristóf átlövésével szépített. Negyedórával a vége előtt azonban nehéz helyzetbe kerültek a vendégek, mivel Fejes Andrást második sárga lapja után kiállította a játékvezető. A Puskás azonnal büntetett: Gyurcsó szemfüles szabadrúgásgóljával visszaállította a kétgólos különbséget, és egyben beállította a 4-2-es végeredményt.

Kaposvári Rákóczi FC-Kisvárda 0-2 (0-1)

Kaposvár, v: Solymosi
Kaposvár: Pogacsis - Vachtler, Hegedűs, Nagy T., Fodor - Szakály A., Nagy J. (Jakimiv, 37.) - Nagy R. (Balázs, 67.), Nagy K. (Beliczky, 55.), Csiki - Ádám
Kisvárda: Felipe - Melnyik, Beriosz, Kravcsenko, Protic - Lucas, Bumba - Seco (Gosztonyi, 68.), Grozav, Gei - Tischler (Sassá, 78.)

gólszerző: Lucas (35.), Gosztonyi (88.)
sárga lap: Jakimiv (43.), illetve Gosztonyi (71.)

A mérkőzés elején a biztos védekezésre koncentráltak a vendégek, területet és lehetőséget adtak a hazaiaknak, akik azonban nem tudták feltörni a védelmet. A Kisvárda a félidő második felében aktívabbá vált, ennek nyomán a vezetést is megszerezte, ami a statisztika alapján is megérdemelt volt, hiszen a vendégcsapat birtokolta többet a labdát, és a kaput eltaláló próbálkozások tekintetében is jobb volt, mint a házigazdák.

Fordulás után kiegyenlítettebbé vált a játék, de a Kaposvár mezőnymunkája meddőnek bizonyult, miután rengeteg apró hibával, pontatlan játékkal, és sok eladott labdával nehezítette meg saját dolgát. A hajrában a Kisvárda újabb gólt szerzett, ezzel végleg eldöntötte a mérkőzést.

Magyar labdarúgás,NB I,Diósgyőri VTK,Debreceni VSC,Paksi FC,Bp. Honvéd,Mezőkövesd-Zsóry FC,Puskás Akadémia FC,Kisvárda Master Good,MOL Fehérvár FC,Kaposvári Rákóczi,Zalaegerszegi TE