Női kézilabda BL: megvan a Ferencváros idei első győzelme

A Ferencváros 37-31-re győzött a hoirvát Podravka ellen és így megszerezte első győzelmét az idei BL-szezonban.

Fotó: fradi.hu

FTC-Rail Cargo Hungaria - Podravka Koprivnica (horvát) 37-31 (17-17)

Pontatlanul kezdtek a csapatok, a magyar bajnokság legutóbbi ezüstérmese az első 10 percben csak kétszer talált be. A horvátok jóval agresszívabban  játszottak és hat kiállítást valamint egy piros lapot is ítéltek ellenük, de így is döntetlen állt az eredményjelzőn 30 percet követően.

A második játékrészben a zöld-fehérek először vették át a vezetést és egyre magabiztosabban kezdtek el játszani. A meccset végül az döntötte el, hogy a ferencvárosiak hat perc alatt produkáltak egy 6-0-s sorozatot. A magyar csapat végül 37-31-es sikerrel aratta idei első győzelmét a Bajnokok Ligájában.

A hazaiak legjobbja Klujber Katrin volt 11 góllal, de Kovacsics Anikó is hét alkalommal volt eredményes. Az FTC két hét múlva Kaproncára látogat  a BL csoportkörében.