Maratoni kajak-kenu vb: 21 éremmel zártak a magyarok!

A magyar küldöttség kilenc arany-, hét ezüst- és öt bronzéremmel zárta a kínai Saohszingben rendezett maratoni kajak-kenu világbajnokságot.

Fotó: kajakkenusport.hu

A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint a női kajak párosok vasárnapi versenyében a Czéllai-Vörös Zsófia, Csay Renáta kettős megvédte címét, mivel az elejétől kezdve komoly tempót diktált, majd a hajrája is tökéletesre sikerült. Csay Renátának ez volt a huszadik vb-aranya, az elsőt húsz évvel ezelőtt, 1999-ben Győrben nyerte.

"Nagyon boldog vagyok, hogy megszereztem a huszadik világbajnoki címemet, hittem benne, hogy sikerülni fog. Szeretek kajakozni, azt hiszem, ennyi a titkom. Szeretnék jövőre is ott lenni a világbajnokságon" - nyilatkozta minden idők legeredményesebb maratoni kajakozója.

A férfi kajak párosok mezőnyében a Boros Adriás, Máthé Krisztián egység ezüstérmet nyert, a kenu párosoknál pedig Laczó Dániel és Nagy Gergely a harmadik helyen ért célba.

A magyar csapat megkapta a legeredményesebb nemzetnek járó díjat, ugyanis 21 érmével több mint kétszer annyi dobogós helyet gyűjtött, mint a második helyezett.

Címkék: kajak-kenu
kajak-kenu

Kajak-kenu vk: 15 éremmel zártak a magyarok

2020.09.27. 17:45
A leghosszabb távon, 5000 méteren a kenus Adolf Balázs és a kajakos Bodonyi Dóra révén két győzelmet arattak a hazai versenyzők a szegedi kajak-kenu világkupán.

Kajak-kenu vk: taroltak a magyar vegyespárosok

2020.09.27. 15:45
A szegedi kajak-kenu világkupa vasárnapi, kora délutáni versenyszámaiban is örülhettünk magyar érmeknek.

Kajak-kenu vk: magyar ezüstdélelőtt Szegeden

2020.09.27. 12:55
Két ezüstérmet szereztek a magyar versenyzők a szegedi kajak-kenu világkupa vasárnapi versenynapjának délelőttjén.

Közvetítések: brutális vasárnapi választék

2020.09.27. 07:30
Megkezdi a szezont a Barcelona labdarúgó-csapata, megkoronázzák a férfi vízilabda Magyar Kupa királyát, indul a Roland Garros, Oroszországban köröz a Forma-1 mezőnye.

Kajak-kenu vk: hét magyar érem, közte három arany a mai nap termése

2020.09.26. 15:45
Három aranyérmet, két ezüstérmet és két bronzérmet szereztek a magyar versenyzők a szegedi kajak-kenu világkupa mai döntői során.

Közvetítések: Forma-1-es időmérő Oroszországban, elődöntők a vízilabda MK-ban

2020.09.26. 07:30
Napestig tartó kínálattal érkezik a szombat, így biztos, hogy nem fogunk unatkozni, hiszen labdarúgást, autó- és motorsportot, …

Kajak-kenu vk: újabb magyar döntős egységek, további nyolc érem a paraversenyben

2020.09.25. 18:10
Szinte hibátlanul sikerült a délutáni középfutamos program a házigazda magyar csapatnak, a paradöntőkben pedig újabb érmeket …

Reggeltől estig nézhetünk sportműsort a tévében

2020.09.25. 07:30
Technikai sportok két- és négy keréken, tenisz, kajak-kenu, kerékpár, sznúker, a nap végén pedig jönnek a labdajátékok, futsal, labdarúgás, kosárlabda és jégkorong a programban.

Kajak-kenu: Balla Virág elkapta a koronavírust, nem indul Szegeden

2020.09.23. 10:40
Koronavírus-fertőzés miatt nem indulhat a Szegeden rendezett világkupán az Európa-bajnok kenus Balla Virág.

Elmarad a győri maratoni kajak-kenu Európa-bajnokság

2020.09.09. 19:30
Elmarad a győri maratoni kajak-kenu Európa-bajnokság, amelyre október 1. és 4. között került volna sor.