Bécsi tenisztorna: Fucsovics továbbjutott

Balázs Dávid

Fucsovics Márton bejutott a második fordulóba a 2,4 millió euró (770 millió forint) összdíjazású bécsi keménypályás férfi tenisztornán.

Fotó: hungarysport.hu

A legjobb magyar férfi teniszező az olasz Lorenzo Sonegót győzte le két játszmában, 1 óra 45 perc alatt.

A 27 éves Fucsovics kellemes emlékeket őrizhet a Stadthalléról. Tavaly a főtáblán a Felix Auger-Aliassime-t és Fabio Fogninit legyőzve a negyeddöntőig jutott Bécsben, így idén ranglista pontokat kell megvédenie ezen a tornán.

A magyar játékos a nyolcaddöntőben a második helyen kiemelt Karen Hacsanov és Hubert Hurkacz összecsapásának győztesével játszik.