Serie A: nem sikerült felzárkóznia az élmezőnyre a Fiorentinának

A firenzei együttes a Brescia vendégeként játszott döntetlent úgy, hogy a hazaiak találatát érvénytelenítette a játékvezető.

Fotó: AFC Fiorentina Twitter

Gyors góllal kezdődött az összecsapás, miután a Brescia Florian Aye révén már a negyedik percben előnybe került, viszont a játékvezető a videóbíró jelét mutatta. A visszanézés után Giampaolo Calvarese érvénytelenítette a találatot, így továbbra is 0-0-át mutatott az eredményjelző. Ez nem is változott a félidő végéig, hiába alakított ki mindkét fél kisebb-nagyobb helyzeteket.

A fordulás után aztán folytatódott a kiegyenlített játék, a 65. percben a csereként beállt Mario Balotelli szerezhette volna meg a vezetést a Bresciának, de végül a lövése elkerülte a kaput. Végül a hétperces hosszabbítás utolsó percében még Gaetano Castrovilli veszélyeztetett a házigazda kapuja előtt, de egy védő becsúszva blokkolni tudta lövését. Ennek köszönhetően 0-0-ás döntetlennel végződött az összecsapás, így a Fiorentina továbbra is a kilencedik helyen maradt, míg a Brescia a 15. helyen áll hét mérkőzést követően.

Serie A, 8. forduló

Brescia–Fiorentina 0-0

A forduló további eredményei

Milan–Lecce 2–2 (Calhanoglu 20., Piatek 81., ill. K. Babacar 63., Calderoni 92.)
Parma–Genoa 5–1 (Kucka 38., Cornelius 42., 45+1., 50., Kulusevski 79., ill. Pinamonti 52.)
Cagliari–SPAL 2–0 (Nainggolan 9., Farago 67.)
Sampdoria–Roma 0–0
Udinese–Torino 1–0 (Okaka 42.)
Sassuolo–Internazionale 3–4 (Berardi 16., Caputo 74., Boga 81., ill. L. Martínez 2., 70. – a másodikat 11-esből, R. Lukaku 38., 45. – a másodikat 11-esből)
Juventus–Bologna 2–1 (C. Ronaldo 19., Pjanic 54., ill. Danilo 26.)
Napoli–Verona 2–0 (Milik 37., 67.)
Lazio–Atalanta 3–3 (Immobile 69., 90+2. – mindkettőt büntetőből, J. Correa 70., ill. Muriel 23., 28., A. Gómez 37.)