Bajnokok Ligája: Morata góljával nyert az Atlético, döntetlen Ukrajnában (videó)

Az Atlético Madrid 1-0-ra győzött a Bayer Leverkusen ellen, míg a Sahtar Donyeck 2-2-es döntetlent ért el hazai pályán a Dinamo Zagreb ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

Finoman szólva sem kápráztatta el a közönséget a D-csoportban az Atlético Madrid-Bayer Leverkusen találkozó. Sokat elmond a mérkőzésről, hogy az első félidőben egyetlen komoly lehetőség akadt, amikor is a leverkuseni Julian Baumgartlinger a kapu fölé lőtt. Az első játékrész krónikájához tartozik, hogy a madridi  Jose Maria Gimenez alig negyedórát követően le kellett cserélni sérülés miatt.

Fordulást követően sem növekedett a színvonal, de a hazaiak kezdték átvenni a játék irányítását. Az egyetlen gól végül a 78. percben született meg, amikor Alvaro Morata vette be a leverkuseni kaput. A támadó az első olyan játékos lett a Bajnokok Ligája történetében, aki Real Madrid és Atlético Madrid-játékosként is betalált a legrangosabb európai kupasorozatban.

Jóval magasabb színvonalú futballt és nagyobb küzdelmet hozott a Sahtar Donyeck-Dinamo Zagreb összecsapás a C-csoportban. A mérkőzés első gólját a 16. percben szerezték meg a hazaiak, amikor is Jevhen Konopljanka talált a kapuba. A hazaiak vezetése 10 percig sem tartott ki, ekkor ugyanis Dani Olmo váltotta gólra Mislav Orsic passzát. A zágrábiak a fordulást követően átvették a játék irányítását, de Orsic a kapufát találta el, Olmo lövését pedig bravúrral védte Andrij Pjatov.

Az 57. percben megint az ukránok kapusa volt a főszereplő: egy szögletet követően teljesen feleslegesen szabálytalankodott amiért tizenegyest kapott a Zagreb. A labda mögé Orsic állt, aki nem hibázott.

Luis Castro a hazaiak trénere megpróbálta cserékkel felfrissíteni csapatát, ezért a 66. percben becserélte Dodót. A brazil támadó kilenc perccel később egy egyéni akció végén kiegyenlített.

Dani Olmo a hajrában megnyerhette volna a meccset a Dinamonak, ám a spanyol tehetség csak a kapufát találta el, így 2-2-es döntetlen született. A mérkőzésen való küzdelemre jellemző, hogy összesen 29 szabálytalanság történt (ebből 21-et a horvátok követtek el), és Antonio Mateu Lahoz hét alkalommal is felmutatta valakinek a sárga lapot.

C csoport:
Sahtar Donyeck (ukrán)-Dinamo Zagreb (horvát) 2-2 (Konopljanka 16., Dodo 75. illetve Olmo 25., Orsic 60.- büntetőből)

később:

Manchester City (angol)-Atalanta (olasz) 21.00

D csoport:
Atlético Madrid (spanyol)-Bayer Leverkusen (német) 1-0 (Morata 78.)

Juventus (olasz)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 21.00

Külföldi labdarúgás,Bajnokok Ligája,Bayer Leverkusen,Atlético Madrid,Dinamo Zagreb,Sahtar Donyeck