Bajnokok Ligája: Sterling, Mbappe és Dybala is villogott

Valamennyi esélyes csapat győzött a Bajnokok Ligája mai játéknapján: a Tottenham, a PSG és a Manchester City gálázott, a Bayern München és a Real Madrid valamint a Juventus viszont minimális különbséggel nyert.

A csoport:

Mauro Icardi góljával már a hetedik percben vezetést szerzett a PSG a Brugge otthonában, ám a francia bajnok azután lendült igazán játékba, hogy Kylian Mbappét becserélték. A világbajnok támadó mesterhármast szerzett valamint gólpasszt adott Icardinak is, így főszereplője volt az 5-0-s sikerben.

Létfontosságú volt a Real Madridnak, hogy győzzön Törökországban. Az évtizedben négy BL-trófeát is begyűjtő madridiak végül Toni Kroos góljával verték a Galatasarayt.

Club Brugge (belga) - Paris Saint-Germain (francia) 0-5 (Icardi 7., 63., Mbappé 61., 79., 83.)
Galatasaray (török)-Real Madrid (spanyol) 0-1 (Kroos 18.)

Az állás: 1. Paris Saint-Germain 9 pont, 2. Real Madrid 4, 3. Brugge 2, 4. Galatasaray 1

B csoport:

Nem játszott jól a Bayern München, de a bajor sztárcsapat így is megnyerte harmadik mérkőzését is. A müncheniek hátrányból fordítottak Pireuszban Robert Lewandowski duplájával és Corentin Tolisso bombagóljával. A görögök a hajrában szépítettek és támadtak is az egyenlítésért, de végül nem tudtak egalizálni.

Úgy tűnik felállt a padlóról a legutóbbi fordulóban 7-2-es vereséget szenvedő Tottenham. Az előző szezon döntőse fölényes győzelmet aratott a Crvena Zvezda felett, Heung-Min Son és Harry Kane duplájának köszönhetően. A londoniak harmadik gólszerzője Erik Lamela volt, aki kétszer is kihagyhatatlan helyzetbe hozta egy csapattársát.

Olimpiakosz Pireusz (görög)-Bayern München (német) 2-3 (El Arabi 23., Gullherme 79. illetve Lewandowski 34., 62., Tolisso 75.)
Tottenham Hotspur (angol)-Crvena zvezda (szerb) 5-0 (Kane 9., 72., Szon 16., 44., Lamela 57.)

Az állás: 1. Bayern München 9 pont, 2. Tottenham 4, 3. Crvena zvezda 3, 4. Olimpiakosz 1

C csoport:

Erődemonstrációval is felért a Manchester City mai teljesítménye. Pep Guardiola csapata hátrányba került az Atalanta ellen, ám Sergio Agüero duplájával fordított, majd Raheem Sterling klasszikus mesterhármast szerzett. A manchesteriek örömét maximum az árnyékolhatta be némileg, hogy Rodri megsérült, Phil Fodent pedig kiállították.

Manchester City (angol)-Atalanta (olasz) 5-1 (Agüerp 34., 38. - a másodikat büntetőből, Sterling 58., 64., 69. illetve Malinovszkij 28. - büntetőből)

korábban:

Sahtar Donyeck (ukrán)-Dinamo Zagreb (horvát) 2-2 (Konopljanka 16., Dodo 75. illetve Olmo 25., Orsic 60. - büntetőből)

Az állás: 1. Manchester City 9 pont, 2. Dinamo Zagreb 4 (6-4), 3. Sahtar Donyeck 4 (4-6), 4. Atalanta 0

D csoport:

Közel háromnegyed órán keresztül vezetett a Lokomotiv Moszkva Torinóban és a meccs hajrájára fordulva  úgy tűnt érik a meglepetés. Paulo Dybala azonban nem így gondolta és alig két perc leforgása alatt megfordította a mérkőzést a Juventusnak.

Juventus (olasz)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 2-1 (Dybala 77., 79. illetve Mirancsuk 30.)

korábban:

Atlético Madrid (spanyol)-Bayer Leverkusen (német) 1-0 (Morata 78.)

Az állás: 1. Juventus 7 pont (7-3), 2. Atlético Madrid 7 (5-2), 3. Lokomotiv Moszkva 3, 4. Bayer Leverkusen 0

Külföldi labdarúgás,Bajnokok Ligája,Juventus,Real Madrid,Bayern München,Manchester City,Bayer Leverkusen,Tottenham Hotspur,Atlético Madrid,PSG,Atalanta,Dinamo Zagreb,Galatasaray,Sahtar Donyeck