NBA: a Clippers nyerte a szezon első rangadóját, győzelemmel rajtolt a címvédő

A címvédő Toronto Raptors és a Los Angeles Clippers volt az a két csapat amely győzelemmel kezdte az NBA 74. idényét.

Toronto Raptors-New Orleans Pelicans 130-122 - hosszabbítás után

Zion Williamson sérülés miatt kénytelen kihagyni az idény első néhány mérkőzéseit, így a draft első választottja nélkül látogatott a New Orleans Pelicans a címvédőhöz. A "pelikánok" egyértelműen méltó ellenfelei voltak a Toronto Raptorsnak és az első félidő nagyobb részében vezettek is. 48 perc alatt végül nem dőlt el a mérkőzés (117-117 lett a rendes játékidő), így rögtön az idény első meccsén hosszabbítás döntött. A túlórában viszont már csak egy csapat volt a pályán és a torontóiak 130-122-re nyertek.

Pascal Siakam remekül kezdte az új idényt, az előző szezon legtöbbet fejlődött játékosa 34 pontot rámolt be, valamint 18 lepattanót is leszedett. Rajta kívül Fred VanVleet villogott aki szintén 34 pontig jutott 5/7-es triplamutatóval. A Pelicans legjobb dobója Brandon Ingram volt a maga 22 pontjával.

Los Angeles Clippers-Los Angeles Lakers 112-102

Rögtön az első játéknapon városi rangadóra került sor, ahol azonban a pályaválasztónál sérülés miatt nem játszhatott Paul George. A Clippers újonnan igazolt sztárja legalább 10 meccset lesz kénytelen kihagyni.

A mérkőzésen a Lakers repülőrajtot vett és 11 ponttal is ellépett, ám az első negyedre ez a különbség három pontra olvadt, míg a nagyszünet már nyolcpontos hazai vezetésről kezdődött.  A Lakersnek egy teljes negyedbe tellett, hogy egyszer visszaszerezze a vezetést, ám a Clippers az utolsó negyedet megint kontrollálta és végül megérdemelten győzött.

Kawhi Leonard 30 pontot dobott első Los Angeles-i NBA-mérkőzésén amely úgy is elengedhetetlen volt a győzelemhez, a többit pedig hozzátette a cserepad. A cserék összesen 60 pontot dobtak, ebből Lou Williams 21-et, Montrezl Harrell pedig 17-et vállalt magára.

A Lakersben LeBron James ugyan majdnem eljutott egy tripla-dupláig (18 pont, 9 lepattanó, 8 gólpassz), de összességében nem játszott jól. Anthony Davis 25 pontot szerzett első aranyságra-lilában lejátszott mérkőzésén, míg Danny Green 28 pontot termelt.