WTA-világbajnokság: Babosék nyertek az első mérkőzésükön

Balázs Dávid

A párosversenyben címvédő Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős győzelemmel kezdte meg a szereplését a sencseni világbajnokságon.

Fotó: m4sport.hu

Babosék első csoportmeccsüket döntő rövidítésben nyerték meg a Latisa Csan, Csan Hao-cseng tajvani testvérpár ellen. A harmadik helyen kiemelt magyar, francia duó az első játszmában háromszor is elvette az ötödikként rangsorolt rivális adogatását, így az első szettet 32 perc alatt abszolválták. A második szettben 2:2-ig a felek hozni tudták az adogatásaikat, viszont innentől kezdve zsinórban hat bréket láthatott a közönség. Bár Baboséknak adogatóként két meccslabdájuk is volt, az ázsiai páros végül hozni tudta a második játszmát.

Sokáig szorosan alakult a döntő rövidítés, végül Babosék 10-6 arányban megnyerték azt, így övék lett a győzelem.

A csoportban még az első helyen kiemelt Elise Mertens, Arina Szabalenka és az Anna-Lena Grönefeld, Demi Schuurs duó szerepel.

A csoportokból az első két helyezett jut az elődöntőbe.
Babosék legközelebb szerdán lépnek pályára.

Eredmény:
páros, Vörös csoport, 1. forduló:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic - Latisa Csan, Csan Hao-cseng 6:2, 5:7, 10-6 - döntő rövidítés