U17-es világbajnokság: újabb eladott előny, de megvan az első pont

A magyar U17-es labdarúgó-válogatott hiába vezetett két góllal is végül 2-2-es döntetlent játszott Ausztráliával a brazíliai világbajnokság csoportmérkőzésén.

Fotó: mlsz.hu

A magyar korosztályos válogatott három nappal azután lépett pályára, hogy 4-2-re kikapott Nigériától egy olyan mérkőzésen, amelyen sokáig vezetett. A mieink mai ellenfele Ausztrália szintén vereséggel kezdte a világbajnokságot miután alulmaradt Ecuadorban. A csoport  mai első mérkőzésén a nigériaiak ismét hátrányból fordítottak és így két fordulót követően biztosították helyüket a legjobb 16 között.

Preisinger Sándor szövetségi edző öt helyen változtatott az első meccsen szereplő csapaton: a két góllövő Major Sámuel és Komáromi György kikerült a kezdőből, Mester Csaba, Baráth Péter, Zuigeber Ákos, Posztobányi Patrik és Buna Gábor viszont ezúttal kezdőként léphetett pályára.

Ausztrál mezőnyfölénnyel kezdődött a mérkőzés, de a magyar csapat jól védekezve nem engedte, hogy az ázsiai selejtezősorozatból továbbjutó ellenfél igazán komoly helyzetet alakítson ki. A 14. percig kellett várni az első magyar lehetőségre és ekkor csapatunk meg is szerezte a vezető gólt.
Zuigeber Ákos végzett el szabadrúgást, amelyre Baráth Péter remek ütemben érkezett és a kapuba fejelte a labdát.

Három perccel később Zuigeber vezetett fel egy magyar támadást, majd Németh Andrásnak passzolt, ám a próbálkozást szögletre ütötte az ausztrál kapus. Egy perc múlva a tizenhatoson belül kezezett az egyik ausztrál játékos, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A tizenegyest Zuigeber Ákos higgadtan értékesítette.

Nem sokkal később csak a szerencsén múlott, hogy nem szépített Ausztrália: Botic fejese a keresztlécen csattant, majd Teague fejelhetett, de Hegyi Krisztián a vonalon fogta meg a veszélyes labdát.

Egyértelműen Zuigeber Ákos volt a magyarok legaktívabb játékosa, ezért is érintette érzékenyen a magyar csapatot, hogy az MTK tehetségét a 28. percben sérülés miatt le kellett cserélni. Az eredmény tudatában a magyar válogatott kontrákra rendezkedett be, Baráth Péter egyszer a kapu fölé lőtt, míg Mester Csaba lövése csak néhány centiméterrel kerülte el az ellenfél kapuját.

Az ausztrálok aktívabban futballoztak de a 45. percig nem jutottak újabb komolyabb lehetőségig. Ekkor viszont Botic a magyar hálóba lőtt. A videózás után úgy ítélte meg az egyiptomi játékvezető, hogy az ausztrál támadó lesről indult, így Magyarország 2-0-ra vezetett az első félidőt követően.

Jobban kezdte az ellenfél a második félidőt is. A mieink nem sokáig tudták megtartani a labdát, az ausztrálok szinte azonnal letámadták a labdát birtokló magyar játékosokat. A sárga mezesek sokszor eljutottak a játékrész első perceiben a magyar kapuig, ám nem tudtak változtatni az eredményen. A magyarok első helyzete Németh András előtt adódott a 60. percben.

Óriási labdabirtoklási fölénybe kerültek az ausztrálok, ám végül nem akcióból szerezték meg első találatukat. A 68. percben Buna Gábor kezére pattant a labda a tizenhatoson belül és a visszajátszás után büntetőt kapott az ellenfél. Botic magabiztosan értékesítette a tizenegyest, így szépített Ausztrália.

A magyar csapat Nigéria ellen hat perc alatt kapott három gólt, és most sem tudtak sokáig átvészelni a szépítés utáni periódust. A 74. percben egy támadásból kontrázni tudtak az ausztrálok, Watts pedig ziccerbe került, amelyet belőtt. Az ausztrál csapat hat perc alatt egyenlített és egyértelművé vállt, hogy pokolian nehéz hajrát kell majd átvészelnie a magyar együttesnek.

Az ausztrál fiatalok egyértelműen nem voltak annyira fáradtak, mint a mieink és így az amúgy is óriási nyomás tovább fokozódott. A 78. percben ziccert rontott az ellenfél, majd öt perccel a rendes játékidő vége előtt az volt a mieink szerencséje, hogy Botic lesen állt, amikor bevette a magyar kaput. A 90. percben is adódott egy nagy ausztrál lehetőség: Kirdar szabadrúgását védte Hegyi, ám a labda kijött a kapusról, a második próbálkozást blokkolta a magyar hálóőr és végül a védelem tisztázni tudott.

A négyperces ráadás során már nem változott az eredmény, így a magyar csapat 2-2-re végzett és megszerezte első pontját Brazíliában.

Csapatunk pénteken magyar idő szerint 21 órától vívja harmadik csoportmérkőzését, az ellenfél Ecuador lesz. Bár a négy legjobb csoportharmadik is továbbjut, két pont feltehetőleg nem lesz elég a negyeddöntőbe jutáshoz, így a magyar fiataloknak mindenképpen meg kell nyerniük azt a találkozót.

Magyarország–Ausztrália 2–2 (2–0)

Goiania, Olimpiai Stadion, 233 néző. V: Amin Mohamed (egyiptomi) – Attia Amszaed (líbiai), Ibrahim Mohammed Abdallah (szudáni)