Női röplabda BL: főtáblára jutott a Vasas Óbuda!

Történelmet írt a Vasas Óbuda mivel első magyar csapatként főtáblára jutott a selejtezőből a női Bajnokok Ligájában.

Magyar csapatnak még soha nem sikerült az a bravúr ami ma az óbudai együttesnek, vagyis, hogy a selejtezőt megvívva bejusson a legrangosabb európai kupába. Korábban a Nyíregyháza kétszer szerepelt már a BL-ben (2002/03 és 2003/04), de a nyírségi csapat alanyi jogon jutott be a legjobbak közé.

A selejtező első körében a Vasas a montenegrói Luka Bart két 3-0-s mérkőzéssel búcsúztatta majd hazai pályán az albán Partizanit is legyőzte. A magyar bajnoknak ma két szettet kellett nyernie ahhoz, hogy főtáblára kerüljön.

Jakub Gluszak  csapata négypontos hátrányba került az első szett elején, ám egy 10-3-as sorozattal hamar jelezte, hogy az albán közönség füttykoncertje és bekiabálásai nem zavarta meg a játékosokat. A vendégek végül 25-19-re nyerték az első játszmát alig 25 percnyi játékot követően.

Nem változott a második játékrészre sem a játék képe, az albánok ugyan némileg pontosabbak lettek, de Mária Kostelanská  vezérletével a Vasas felülkerekedett és 25-17-es szettgyőzelemmel bebiztosította a továbbjutását.

Gluszak a cél elérése után Kostelanská kivételével mindenkit lecserélt, ám a csereemberek is ugyanúgy kitettek magukért. A harmadik szett is simán a magyar csapaté lett, és így a Vasas szettveszteség nélkül kvalifikálta magát a BL-be.

A főtáblán a Vasas igazi sztárcsapatokkal fog megmérkőzni hiszen a csoportkörben a francia Nantes, a román Alba Blaj, amely 2018-ban finalista volt az idén BL-döntőt játszó olasz Conegliano lesz a magyar csapat ellenfele.

Partizani Tirana (albán)- Vasas Óbuda 0-3 (-19, -17, -16)

a Vasas legjobb pontszerzői: Kostelanská 15, Török 10

Továbbjutott: a Vasas Óbuda, kettős győzelemmel.