Erste Liga: kikapott a Ferencváros, győzött a DEAC

A magyar jégkorongliga második helyén álló Ferencváros ötgólos vereséget szenvedett a Fehérvári Titánok otthonában a pénteki játéknapon.

Fotó: Jégkorongblog

Egy eseménytelen első harmadot követően a második felvonás utolsó 10 percében négy gólt is sikerült lőnie a Fehérvári Titánoknak, ráadásul ebből hármat emberelőnyben, míg egyet emberhátrányban lőtt a hazai gárda. A harmadik 20 percben aztán a szépítés helyett egy újabb székesfehérvári gól érkezett, így a Fehérvári Titánok 5-0-ra legyőzték a Ferencvárost.

Két pontra zárkózott a Brassó mögé a DEAC, miután legyőzte az Újpestet. Az első harmadban egyik csapat sem tudott eredményes lenni, de a második 20 percben Kyle Esserynek csupán 40 másodperc kellett ahhoz, hogy megszerezze az előnyt a debrecenieknek. Igaz 2:20-nál egyenlített Benk András, de 3:49-nél Izacky Jakub ismét megszerezte a vezetést a DEAC-nak. Végül újabb gól nem született, így 2-1-re győzött az Újpest ellen a debreceni csapat.