Labdarúgó NB I: hatgólos mérkőzésen játszott döntetlent a MOL Fehérvár FC

Nem sikerült győznie az újonc otthonában a székesfehérváriaknak, míg a Ferencvárosi TC otthon bukott értékes pontokat a Mezőkövesd ellen.

Fotó: Székesfehérvár

Zalaegerszegi TE–MOL Fehérvár FC 3-3 (2-0)

Jól kezdte a Zalaegerszeg az éllovas MOL Fehérvár FC elleni összecsapást, miután Bobál Gergely már a hatodik percben előnyhöz juttatta a házigazdát, majd a 25. percben megszerezte második gólját is. A félidei szünet után aztán bő két perc alatt egyenlítettek a székesfehérváriak: az 51. percben Löic Nego szépített, majd egy perccel később Armin Hodzic egyenlített. A 83. percben aztán a vezetést is megszerezte a Fejér megyei gárda a csereként beállt Futács Márkó góljával, viszont amikor már mindenki azt gondolta, hogy nem fog semmi történni a ráadás harmadik percében egyenlített Zoran Lesjak. Így 3-3-as döntetlennel végződött a találkozó, ami azt jelenti, hogy a MOL Fehérvár FC továbbra is megőrizte első helyét.

Ferencvárosi TC–Mezőkövesd 1-1 (1-0)

Nehéz dolga volt a Ferencvárosnak a Mezőkövesd elleni rangadón, azonban a hazaiak gyorsan megszerezték az előnyt: a kilencedik percben Danylo Ihnatenko lőtt Szappanos Péter kapujába. A félidő végéig aztán újabb gól nem született, így 1-0-ás ferencvárosi előnynél mehettek szünetre a felek. A fordulást követően az FTC még az öltözőben maradt, hiszen Budu Zivzivadze a 49. percben megszerezte az egyenlítő találatot. Végül mindkét csapat előtt adódtak kisebb-nagyobb helyzetek, de az eredmény már nem változott, így 1-1-es döntetlennel zárult az összecsapás.

Kaposvár–Újpest 2-3 (1-2)

Tovább folytatódott a Kaposvár rossz szériája, ezúttal az Újpest győzte le a somogyiakat. A hazaiak az eddigi gyenge játékuk ellenére már az ötödik percben előnybe kerültek Balázs Zsolt találatával, viszont Zsótér Donát bombagóljával már a 27. percben egyenlített az Újpest. Az első játékrész vége előtt egy perccel aztán már a fővárosiak vezettek, hiszen Simon Krisztián tudta bevenni Slakta Balázs kapuját.

A szünet után egy újabb újpesti gól következett: Obinna Nwobodo a 49. percben kétgólosra növelte a vendégek előnyét. A gyors gólt egy még gyorsabb válasz követte: Ádám Martin lőtt Banai Dávid kapujába. Végül a mérkőzés hátralevő idejében kiegyenlített játékot láthattak a nézők gól nélkül, így 3-2-re nyert az Újpest az újoncotthonában.

Debreceni VSC–Paks 3-1 (2-0)

A Mezőkövesden 3-1-es vereséget szenvedő hajdúságiak egyértelműen a győzelem reményében léptek pályára a Paks ellen. A hazaiak ennek megfelelően már a 28. percben előnybe kerültek: egy jogosan megítélt büntetőt után Szécsi Márk talált a kapuba, aki igaz a pontrúgást kihagyta, de a kipattanót belőtte. A gólt követően hamar zárlat alakult ki a paksi védelembe és a 32. percben Kusnyír Erik már kétgólosra növelte a DVSC előnyét.

A fordulás után aztán a csereként beállt Kundrák Norbert is kivette a részét a gólokból, a 60. percben talált Rácz Gergő kapujába. Végül a paksiak a 81. percben Böde Dániel révén szépíteni tudtak, azonban ez már nem változtatott a mérkőzés végeredményén.

Diósgyőri VTK–Kisvárda 3-1 (1-0)

Könnyedén nyert hazai pályán a DVTK a Kisvárda ellen. A miskolci csapat már a harmadik percben előnybe került Sergiy Shestakov találatának köszönhetően, majd ezt a vezetést egészen a szünetig megőrizte. A fordulást követően aztán a vendégek következtek: Claudiu Bumba egyenlített.

Nem tartott sokáig a kisvárdai öröm, hiszen Iszlai Bence egy jogosan megítélt büntetőt lőtt a kapuba, majd a rendes játékidő ráadásának második percében Rui Pedro is tizenegyesből szerzett gólt. Ennek köszönhetően a DVTK 3-1-re megverte a Kisvárdát, így a két pont jelenleg azonos pontszámmal áll a tabellán.

OTP Bank Liga, 11. forduló

Zalaegerszegi TE–MOL Fehérvár FC 3-3 (Bobál 6., 25., Lesjak 90+3., illetve Nego 51., Hodzic 52., Futács 83.)
Ferencvárosi TC–Mezőkövesd 1-1 (Ihnatenko 9., illetve Zivzivadze 48.)
Kaposvár–Újpest FC 2-3 (Balázs 5., Ádám 52., illetve Zsótér 27., Simon 44., Nwobodo 49.)
Debreceni VSC–Paks 3-1 (Szécsi 28., Kusnyar 32., Kundrák 60., illetve Böde 81.)
Diósgyőri VTK–Kisvárda 3-1 (Shestakov 3., Iszlai 62.- büntető, Pedro 90+2.- büntető, illetve Bumba 50.)