Motorsport Games: Kiss Norbert 15. túraautóban

A kétszeres Európa-bajnok gyorsasági kamionversenyző Kiss Norbert a 15. helyen ért célba a túraautósok szombati versenyén a Róma melletti Vallelunga versenypályán zajló Motorsport Gamesen, ahol a magyar gokartosok egy pozíció híján nem jutottak tovább a legjobb 16 közé.

Fotó: Racingline.hu

Kiss a 11. rajtkockát szerezte meg az időmérő edzésen a túraautósok versenyében, ám a kétszeres kamionos Európa-bajnok két büntetés miatt a kilencedik helyről kezdhette meg a futamot. A verseny távja 25 perc és 1 kör volt Vallelungában. A magyar pilóta a rajtnál alaposan visszaesett és a 14. helyig visszaesett. A hátralévő időben nem tudott javítani, végül 15. helyen intették le. A versenyt az orosz Klim Gavrilov (Audi) nyerte a szlovák Matej Homola (Hyndai) és a belga Gilles Magnus (Audi) előtt.

Gokart szlalomban Németh Bálin és Kiss Dorka 1,6 másodperccel és egyetlen hellyel maradt le a továbbjutásról. Németh mindkét napon kiváló időket futott, hibapont nélkül, Kissnek azonban a vizes pálya gondot okozott. A magyar gokartos nem tudott jó időt futni és így a magyar duó 17. helyen jutott tovább.