NHL: simán nyert a Washington és a Carolina

Könnyedén nyerte meg a Buffalo Sabres elleni rangadót a Washington Capitals az észak-amerikai profi jégkorongliga pénteki játéknapján.

Fotó: Die By The Blade

Washington Capitals–Buffalo Sabres 6-1

Az esélyesebb hazaiak játékosa, Jakub Vrana nyitotta meg a gólcsapot 6:17-nél, majd bő négy perc leforgása alatt további három követte a cseh találatát, így az első harmadban már 4-0-ra vezetett a Capitals. A második 20 perc 11. percében aztán Henri Jokiharju tudott szépíteni, de Tom Wilson még 16:53-nál visszaszerezte a négygólos előnyt a Washingtonnak. Végül T. J. Oshie az utolsó felvonás 14. percében állította be a 6-1-es végeredményt, így a Capitals továbbra is 23 ponttal a keleti konferencia élén állnak.

Carolina Hurricanes–Detroit Red Wings 7-3

Újabb pofonba szaladt bele a rossz szériájából felálló Detroit Carolinaban. Az esélyesebb hazaiak hamar előnybe kerültek, de még az első harmad végén egyenlített a Red Wings. A második felvonásban aztán kijött a két csapat közti különbség: a Hurricanes Sebastian Aho vezetésével 5-3-ra elhúztak. Végül az utolsó játékrészben még két hazai gól született, ami azt jelenti, hogy 7-3-ra győzött a Carolina a Red Wings ellen.

New York Islanders–Tampa Bay Lightning 5-2

Egy eseménytelen első harmadot követően a második felvonásban gyorsan gólt váltottak a csapatok, viszont az utolsó játékrész előtt így is az Islanders előnnyel vonulhattak szünetre a felek. Az utolsó 20 percben aztán hiába próbálkozott többször a Lightning, végül 5-2-re diadalmaskodni tudott a New York-i együttes, amely sorozatban nyolcadik mérkőzését nyerte meg.

Colorado Avalanche–Dallas Stars 1-2

Roope Hintz vezérletével intézte el a Coloradot a Dallas Stars. A finn játékos 18:06-nál juttatta előnyhöz csapatát, majd a második harmad 6. percében ismét betalált. Végül igaz Nathan MacKinnon szépíteni tudott, de a Colorado már nem tudott egyenlíteni, így 2-1-re a Stars győzött az Avalanche otthonában.

San José Sharks–Winnipeg Jets 2-3

Szoros mérkőzést tudott megnyerni a Winnipeg a San José otthonában. A vendégek már az első 20 percben előnybe kerültek,  majd a második harmadban egy gólváltást követően az utolsó felvonás előtt is megőrizték előnyüket. Végül hiába egyenlített az utolsó felvonásban 49 másodperc alatt a Sharks a Jets Nikolaj Ehlers találatával legyőzte a hazaiakat 3-2-re.

New Jersey Devils–Philadelphia Flyers 3-4 – büntetők után

Fordulatos összecsapáson tudott győzni a Philadelphia a New Jersey otthonában. A hazaiak Wayne Simmonds góljával szerezték meg a vezetést egy emberelőnyös szituációban, majd miután fordított a Flyers a második harmadban 14:28-nál egyenlíteni tudtak. Az utolsó felvonásban aztán ismét előnybe került a New Jersey, de a Philadelphia egyenlíteni tudott, így következhetett a ráadás. Mivel a hosszabbításban nem született döntés egészen a büntetőkig jutottak a csapatok, amit végül a vendégek nyertek meg.

St. Louis Blues–Columbus Blue Jackets 4-3 – hosszabbítás után

A nyugati konferencia második helyén álló hazaiak gyorsan előnybe kerültek, viszont a vendégek fordítani tudtak, és a második harmad 11. percében már 3-1-re vezettek. Ennek ellenére a Blues összekapta magát, és még ebben a játékrészben egyenlítettek. Mivel az utolsó felvonásban nem született újabb találat következhetett a hosszabbítás, amit David Perron nyolcadik másdopercben szerzett góljával nyert meg a St. Louis Blues.

Anaheim Ducks–Vancouver Canucks 2-1 – hosszabbítás után

Nem született döntés az Anaheim Ducks és a Vancouver Canucks összecsapásán sem a rendes játékidőben. Jakob Silfverberg már az első harmad 14. percében megszerezte a vezetést a hazaiaknak, azonban az egyenlítésig egészen az utolsó játékrész 14. percéig kellett várni, amikor Adam Gaudette vette be az ellenfél kapuját. A hosszabbításban aztán Ryan Getzlaf 2:30-nál szerezte meg a hazaiaknak a győztes gólt, így 2-1-re nyert az Anaheim a Vancouver ellen.