NHL: Mike Smith volt az Edmonton nyerőembere

sportfaktor.hu

Az 51 védést bemutatót Mike Smith vezérletével az Edmonton Oilers 2-1-re győzött a Pittsburgh Penguins ellen az NHL mai játéknapján.

Fotó: AP

Alaposan próbára tette Mike Smith-t a Pittsburgh Penguins támadógépezete, az edmontoni kapusnak 51 lövést sikerült hatástalanítania, amivel nagy szerepet játszott abban, hogy csapata megnyerje a mérkőzést. Igaz, ez csak a hosszabbításban jött össze az Olajosoknak, méghozzá Leon Draisaitl révén. A gigászok csatája döntetlennel zárult a találkozón belül, Connor McDavid és Sidney Crosby sem tudott pontot szerezni.

Nem ízlett a Nashville-nek a helyi idő szerint kora délutáni meccskezdési időpont, a Predatorsnak nem sikerült folytatnia hat mérkőzésből álló pontszerző szériáját. A New York Rangers hőse az Edmontonhoz hasonlóan szintén egy kapus volt, a Henrik Lundqvist cseréjeként foglalkoztatott Alexandar Georgiev 32 hazai kísérletet hárított. A Parkőrök góljait Filip Chytil és Ryan Strome szerezték, ezzel zsinórban második, összességében pedig ötödik mérkőzését nyerte meg a gárda.

Úgy fest, kettesével szállítja a gólokat Denisz Gurianov, a Dallas csatára most a Montréal ellen tudott duplázni, azok után, hogy néhány napja szintén egy duplával szerezte meg szezonbeli első találatait. Gurianov második gólját büntető lövésből szerezte, s mivel Alexander Radulov és Miro Heiskanen is betalált, a Stars viszonylag simán győzte le a Canadienst, ami azért is nagy szó, mert a texasi gárda back-to-back mérkőzést játszott, egy nappal korábban a Coloradót győzték le.

Félelmetes formában jégkorongozik a szezon elején a tavalyi nagydöntő vesztese, a Boston zsinórban kilencedik találkozóján szerzett pontot. Az áldozat most az Ottawa Senators volt, a bostoni első sor pedig ezen az estén is ellenállhatatlanul játszott, David Pastrnak, Patrice Bergeron és Brad Marchand összesen hét ponttal szomorították a kanadaiakat. Nem akart tőlük lemaradni Danton Heinen sem, a fiatal kanadai szélső 1+1-el zárt. A Bruins a liga negyedik csapataként érte el a tíz győzelmet, ehhez pedig mindössze 13 mérkőzésre volt szükségük.

Tovább tart a New York Islanders fantasztikus győzelmi sorozata, a Szigetlakók a Buffalo legyőzésével immáron kilenc sikerrel megvívott mérkőzésnél tartanak. A Sabres ellen egy igazi old-school derbit játszottak, csupán Derick Brassard tudott gólt szerezni, Szemjon Varlamov viszont 27 védésével shotoutot ért el. A Sabres kiválóan kezdte a szezont, de legutóbbi három mérkőzésén nyeretlen maradt.

Fordulatos mérkőzésen sikerült nyernie a New Jersey Devilsnek, ráadásul nem kisebb skalpot gyűjtöttek be, mint a Carolináét. A győztes találatot végül P.K. Subban szerezte meg egy pazar beleéréssel a harmadik harmadban, a Nashville-től megszerzett játékos Miles Wood lőtt passzába piszkált bele kiváló ütemben. A Devils több gátat is átszakíthat a sikerrel: egyrészt ez volt a gárda első győzelme idegenben, másrészt legutóbbi négy mérkőzéséből most tudott először nyerni a csapat. A Hurricanes egymást követő három győzelem után kapitulált ismét.

Megszakadt a calgary-i Sean Monahan rossz szériája, a csatár 14 gólnélküli mérkőzés után tudott ismét betalálni. A Flames-szurkolók nagy örömére hasonlóképpen cselekedett Sam Bennett és Matthew Tkachuk is, a kanadaiak pedig lenullázták a Columbus Blue Jackets-t. Kellett ehhez David Rittich nagyszerű teljesítménye is, a cseh kapus 43 hazai lövést hatástalanított.

Egymást követő második találkozóját bukta el a Colorado Avalanche, amelyet az Arizona Coyotes nullázott le. A sivatagiak Christian Dvorak, Phil Kessel és Conor Garland remekbe szabott találataival gyűrték le a denverieket, Darcy Kuemper kapusnak 33 védést kellett bemutatnia a shotouthoz. Coloradói részről megszakadt Nathan MacKinnon nagy sorozata, a csatár tizenhárom mérkőzés után maradt ismét pont nélkül.

Az elmúlt napokban képtelen megtartani kétgólos előnyét a harmadik harmadokban a Vegas Golden Knights. Két napja a Montréal, most a Winnipeg mentette hosszabbításra a mérkőzést, majd nyerte meg. Pedig a nevadaiak alaposan megroppantották a kanadaiakat az első harmadban, Jonathan Marchessault, Max Pacioretty és Nate Schmidt szűk négy perc leforgása alatt szerzett három gólt, de Mathieu Perreault duplájának, valamint Mark Scheifele találatának köszönhetően következhetett a túlóra. Itt már egyértelműen a Jets dominált, Kyle Connor pedig eldöntötte a találkozót. A Winnipeg sikerével már pozitív mérleggel áll és továbbra sem veszített idén hosszabbításba vagy szétlövésbe torkolló meccset.

Nagyon nehéz megmagyarázni, mi történt a San José Sharks csapatával a nyári szünetben, a tavaly még a bajnokesélyesként számon tartott kaliforniai gárda elképesztő mélyrepülésben van. Ezt most a Vancouver használta ki, méghozzá viszonylag könnyedén, a kanadaiak két harmad után már 4-0-ra vezettek. Elias Petterson duplázni tudott a Canucksban, a kanadaiak pedig zsinórban hetedik mérkőzésükön szereztek pontot és immáron kilenc győzelemnél tartanak. Ezzel szemben a Sharks zsinórban ötödik találkozóját veszítette el.

Fordulatos mérkőzést láthatott a Staples Center közönsége, a hazai kedvencek gyorsan elhúztak 2-0-ra, ám a Kings előnye még az első szünetig sem tartott ki, Kyle Clifford és Matt Roy találatára Dominik Kubalik és David Kampf válaszolt chicagói részről. A gólnélküli második játékrész után a harmadik harmadban ismét előnyhöz jutott a Los Angeles, de Jonathan Toews 6 az 5 elleni játékban hosszabbításra mentette a mérkőzést. Amikor lélekben már mindenki a szétlövésre készült volna, Drew Doughty bekotort egy lecsorgó korongot 17 másodperccel a ráadás vége előtt. A Kings négy mérkőzés után tudott ismét nyerni, és megelőzte a Blackhawskt a nyugati konferenciában.

Szergej Bobrovszkij és Jonathan Huberdeau volt a Florida vezére a Detroit ellen. A Panthers 4-0-s győzelmével végződő mérkőzésen a kapus 22 védéssel shutoutot ért el (a Red Wings ilyen kevésszer idén még nem lőtt kapura), míg Huberdeau duplázott. Bobrovszkij az elmúlt négy évben 23 kapott gól nélküli meccset produkált, ezzel pedig rekorder.

Kis túlzással úgy tűnt, hogy soha nem dől el a Philadelphia és a Toronto mérkőzése. A rendes játékidő és a hosszabbítás végén 3-3-ra álltak a csapatok, így a szétlövés döntött. A kapusok a rávezetések során az első hét lövést védték. Travis Kocecny hiába talált be, Jason Spezza viszont egalizált. Végül a 11. kör döntött amelyben Ivan Provorov hibázott, a torontói Andreas Johnsson viszont betalált. A Maple Leafs története leghosszabb szétlövését nyerte Frederik Anderson kapus vezérletével. A hálóőr 37 védést mutatott be a meccsen és 10 rávezetést fogott meg.

Megint bizonyította a St. Louis Blues, hogy hihetetlen tartása van. A címvédőnek egyenlítenie kellett Minnesotában, ám a ráadásban Ryan O’Reilly révén megnyerte a mérkőzést. A címvédő gárda idén ötször állt vesztésre két harmadot követően, ebből háromszor fordítani tudott. O`Reilly formája több mint figyelemre méltó, a regnáló döntő-MVP négy meccs alatt nyolc pontot szerzett.