NHL: Jakub Vrana mesterhármassal keserítette a Calgaryt (videó)

Zsinórban negyedszer tudott győzni a Washington, ezúttal Jakub Vrana szárnyalásának köszönhetően. A cseh támadó egymaga három gólt vállalt a Flames ellen – pályafutása első NHL-triplája -, amely csak az első húsz percben tudott lépést tartani a fővárosiakkal. Pedig a Calgary szerzett vezetést, de az első harmad hajrájában 2-2-ra már ők egyenlítettek. Vrana a középső játékrészben is betalált, majd a záró húsz percben Lars Eller emberelőnyben állította be a végeredményt. A Capitals mezében Jevgenyij Kuznyecov két gólpasszt gyűjtött, Ilja Szamszonov 25 védéssel zárt, Alekszander Ovecskin viszont pont nélkül zárta 1100. NHL-meccsét. A túloldalon Andrew Mangiapene gólt és gólpasszt jegyzett, Cam Talbot pedig 28 lövésnek állta útját.

Anaheimben a kapitány Ryan Getzlaf jubilált, hiszen 1000. alkalommal korcsolyázott ki a jégre az NHL-ben, de végül nem sikerült győzelemmel ünnepelnie. Az első harmadban a Chicago kétszer is betalált, Adam Boqvist karrierje első gólját szerezte a ligában, majd Alex DeBrincat kettős emberelőnyben duplázta meg az előnyt. A hazaiak Erik Gudbranson találatával szépítettek a középső húsz percben, majd a harmadikban Nick Ritchie szintén emberelőnyben már egyenlített, így jöhetett a ráadás. Amely igencsak kurtára sikerült, mindössze 24 másodpercesre. Ekkor a Blackhawks sztárja Patrick Kane vette be a 34 védésig jutó Ryan Miller ketrecét. Jonathan Toews két asszisztot gyűjtött, Robin Lehner 36 lövést tett ártalmatlanná a Blackhawksban, míg a hazaiaknál a két gólpasszt kiosztó Sam Miller jutott két pontig.