Férfi kosárlabda BL: magabiztos szombathelyi siker a Bonn ellen

A Szombathely hazai pályán magabiztosan, 91-59-re legyőzte a német Bonn gárdáját a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

Fotó: falcokc.nyugat.hu

A fennállásának első Bajnokok Ligája-szezonjában szereplő Falco a nyitányon kikapott a francia Dijon vendégeként, majd hazai pályán javított a görög PAOK ellen, a múlt héten pedig alulmaradt Zaragozában, így 1/2-es mérleggel várta a folytatást. Az 1992-ben alapított Bonn 2/1-es mutatóval érkezett az Aréna Savariába úgy, hogy egyetlen vereségét egy utolsó másodperces kosár révén szenvedte el Brindisiben.

A Falco amerikai légiósának, Ron Currynek ismerős lehetett az ellenfél, mivel a 2017/2018-as szezonban a németeket erősítette.

A keddi meccsen a magyar bajnok vasiak - akik még veretlenek az NB I-ben - nagyszerűen kezdtek, de az első negyedet (24-14) követően megtört a lendületük. Gasper Okorn vezetőedző együttese a nagyszünetben rendezte sorait, és a 22-9-re megnyert harmadik játékrésszel eldöntötte a találkozót. Az utolsó felvonásban csak még tovább nőtt a két csapat közötti különbség.

A Falco egy hét múlva a török Besiktashoz látogat.

Eredmény, D-csoport, 4. forduló:
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - TB Bonn 91-59 (24-14, 16-19, 22-9, 29-17)

A magyar csapat legjobb dobói: Filipovity 18, Reddic 16, Lake 12, Curry, Perl 11-11, Benke 10