NHL: fordított 0-3-ról, de kikapott Bostonban a Pittsburgh

Őrült mérkőzést vívott egymással a keleti konferencia két nagyágyúja, amiből végül a zsinórban hatodik mérkőzését megnyerő Bruins jött ki jobban.

Fotó: Hockey Troll

Szenzációsan kezdte a Penguins elleni rangadót a Bruins, Jake DeBrusk, Brad Marchand és David Pastrnak találataival 24 perc játék után 3-0-ra vezettek és semmilyen jel nem utalt arra, hogy a vendégeknek bármi keresnivalója is lehet ezen az estén. Ráadásul, Jaroslav Halak hatalmas bravúrokat bemutatva tartotta gól nélkül a pittsburgh-i csatárokat, ám Dominik Kahun végül a második harmad elején megtörte a jeget. Olyannyira, hogy 40 perc után már a Penguins vezetett, Nick Bjugstad, Bryan Rust és John Marino góljaival sikerült megfordítaniuk a megfordíthatatlannak hitt mérkőzést. A Boston erejét azonban jól mutatja, hogy ez sem törte meg őket, s még a hajrá előtt sikerült Torey Krug révén az egyenlítés, majd Brad Marchand egy igazán szerencsés találattal meg is nyerte a meccset a Bocsoknak: a csatár a kapuvasra lőtte a korongot, ám a játékszer Matt Murray kapus hátára pattant, onnan pedig a gólvonalon túlra. Patrice Bergeron a végén egy üres kapus góllal tette fel a pontot az i-re, a Bruins zsinórban hatodik mérkőzését nyerte meg és továbbra is csak egyetlen rendes játékidőben elveszített mérkőzéssel rendelkezik.

Keserű pirulát adott a New York-i szájakba az Ottawa Senators, a Parkőrök pedig annak rendje s módja szerint le is nyelték azt. Bár a hazaiak még a drafton 1/2-es választott Kaapo Kakko góljával megszerezték a vezetést, rengeteg hibát követtek el védekezésben, amit a kanadaiak kíméletlenül ki is használtak. Jean-Gabriel Pageau duplázni tudott, Vladislav Namestnikov pedig 1+1-el járult hozzá az Ottawa sikeréhez.

Megráncigálta a Predátorok bajszát a Detroit, hiszen Andreas Athanasiou góljával gyorsan vezetést szerzett a Red Wings. Lehet, hogy utólag már bánják, ugyanis a második harmadban gála előadást rendeztek a nashville-i legények, ötször is mattolták Jimmy Howard kapust. Nick Bonino legutóbbi négy mérkőzésén már az ötödik gólját szerezte meg, Matt Duchane duplázni tudott, de Kyle Turris és Colton Sissons is kivette a részét a produkcióból. Hiába kezdte jól a bajnokságot a Red Wings, egyre csak mélyülő gödörbe ássák magukat a detroitiak, legutóbbi tizenkét mérkőzésükből csupán egyet tudtak megnyerni.

A csapatok mérlegei alapján rangadóra érkezett az Arizona Coyotes Edmontonba, de a csapatok kissé óvatosan vágtak neki a mérkőzésnek. Az edmontoni publikum meglehetősen kevés kapura lövést láthatott az első harmadban, ezzel együtt Connor McDavid és Michael Grabner gyors gólváltásával 1-1-el vonulhattak az első pihenőre a felek. Carl Soderberg találatával már az Arizonánál volt az előny a második harmadban, de Gaetan Haasnak szezonbeli első góljával sikerült még hosszabbításra mentenie a meccset. Itt viszont ismét a Coyotes talált be, Derek Stepan góljával megnyerte a Coyotes a rangadót és tapad a divíziórivális Edmontonra.