NBA: Gordon Hayward régi önmagát idézte

A Boston Celtics 119-113-ra győzött Clevelandben, miután a sztárjátékosa élete egyik legjobb mérkőzését játszotta.

Fotó: AP

Hiába TJ Warren (33 pont) és Malcolm Brogdon (31 pont) nagy mérkőzése, az Indiana Pacers egyszerűen elfáradt Charlotte-ban és egy biztosnak látszó meccset veszített el. A Hornets mínusz tizennégy pontról állt fel és a hosszabbításban ellenfele fölé kerekedett. Devonte Graham 35 pontot dobott a hazaiaknál és ért el karriercsúcsot, Terry Rozier epdig 22 pontig jutott. Az igazi hős azonban Bismack Biyombo volt aki a negyedik negyedben lépett pályára először és meg sem állt 15 pontig és 6 lepattanóig. A Hornets zsinórban harmadik győzelmét aratta és 4-3 a mérlege jelenleg.

Bár jól tartotta magát a Cleveland Cavaliers, de így is hat ponttal veszített hazai pályán a Boston ellen. A Celtics legfőbb vezére ezen az estén Gordon Hayward volt aki 16/16 duplát dobott be és végül 39 ponttal fejezte be a mérkőzést. Kemba Walker hat triplát dobott be és jutott 25 pontig, míg Jayson Tatum 18 ponttal egészítette ki őket. A sorozatban harmadszor veszítő "Cavs" legjobb pontszerzője Collin Sexton volt 21 ponttal.

Trae Young sérülése után visszatért az Atlanta kezdőcsapatába, a georgiai gárda viszont 25 meccsre elvesztette a doppingvizsgálaton megbukó John Collinst. Young nem is kezdett jól első nyolc dobását elrontotta a San Antonio ellen és a félidőben egyetlen ponttal állt. Aztán a meccs második felében rákapcsolt és végül 29 pontos teljesítménnyel játszott főszerepet csapata győzelmében (108-100). Young az utolsó játékrészben egymaga volt a különbség ugyanis ő 16 pontot dobott és az Atlanta épp ennyivel dobott többet az utolsó 12 percben. Rajta kívül még Jabari Parkert (19 pont) és  Cam Reddisht (3/3 tripla, 12 pont) kell kiemelni a hazaiaktól.

Valami nagyon nincs rendben az Orlando támadójátékával ugyanis a Magic hetedik mérkőzésén sem tudott 100 pontot dobni. Ez kétszer még belefért, de egy olyan csapat ellen mint az Oklahoma City Thunder már nem. Peidg az OKC sem játszott igazán jól, de 102-94-re így is győzött. Az oklahomai csapatból a második félidőben remekelő Shai Gilgeous-Alexander (24 pontjából 17 ebben a szakaszban) és a 20 pontig jutó Chris Paul emelhető ki.

Tizenhét ponttal vezetett a Chicago Bulls nagyszünetben a Los Angeles Lakers ellen és úgy tűnt, hogy érik a meglepetés a United Centerben annál is inkább mert a aranysárga-lilák nem tudtak jelentősen faragni a hátrányukból a középső játékrészben sem. Az utolsó 12 perc kezdetén aztán a cserék produkáltak egy 16-0-s futást majd a vendégek kontrollálva a meccset végül nagy csatában győztek. Kyle Kuzma a 15 pontjából 11-et a zárónegyedben dobott, de a csereember Quinn Cook is sokat tett a győzelemért (17 pont). LeBron James a nagy fordítás jelentős részében a padon ült de 30 ponttal, 10 lepattanóval és 11 gólpasszal így is tripla-duplázott. A chicagóiak legjobbja Zach LaVine volt 26 ponttal.

Gary Harris és Paul Millsap sérülését valamint Nikola Jokics gyenge játékát is elbírta ma a Denver Nuggets. A coloradóiak 109-89-re verték a Miamit egy meglehetősen egyoldalú mérkőzésen. A Nuggets legjobb pontszerzője a 21 pontos Jamal Murray volt.

Charlotte Hornets–Indiana Pacers 122–120, hosszabbítás után
Cleveland Cavaliers–Boston Celtics 113–119
Atlanta Hawks–San Antonio Spurs 108–100
Chicago Bulls–Los Angeles Lakers 112–118
Oklahoma City Thunder–Orlando Magic 102–94
Denver Nuggets–Miami Heat 109–89